Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ford Focus vélemények?

Isti21 kérdése:

Ford Focus vélemények?

Figyelt kérdés

Mk1 1998-2004 között, 1.4 és 1.6 benzin.


Előre is köszönöm :)



2017. márc. 13. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Kiváló autók. Olcsók, olcsón fenntarthatóak (viszonylag) és megbízhatóak. LEhet 1 literrel többet eszik mint a kortárs fogyasztásbajnok autó, de ez nem vészes. A kerékjáratok és a küszöbök, valamint az ajtók aljai hajlamosak a rozsdára. Erre figyelj kiemelten.
2017. márc. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem csúnya autó még mai szemmel sem. Állítólag szeret rohadni az a gyenge pontja.
2017. márc. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon nézd meg a felszereltséget. Az 1,4-es alappal kiábrándító tud lenni.
2017. márc. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A 2002 előtti dízeleknél figyelni kell a kopott turbóra. Sok futott cégautóként, ezeket érdemes elkerülni. Az 1.4-es gyenge ahhoz a kasznihoz. Az elektromos rendszert kell tüzetesen átnézni, azzal szokott gond lenni.
2017. márc. 13. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
1.4-es autot ne vegyel, az nagyon gyenge. nekem egy 1.6 benzinesem van es egy 1.6 dizelem, bar a benzines mk2, a dizeles mk3, de jo par evvel ezelott volt egy mk1-es kombi dizelem, ismereme oket. a rohadasra valoban hajlamosak, ahogy elottem irtak, de motorikusan nagyon jok, halas joszagok, engem egy se hagyott meg cserbe.
2017. márc. 13. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

99-ben volt az Év Autója. Akkor, főiskolás kockaként CMR2 és társai mellett az álomautó volt :) Nos, 12 évvel később valóra vált ez az álom :D Szóval több, mint 5 éve van, 1.6-os, 2002 évjárat.

Nem mondom, hogy nincs gond vele, az hazugság lenne. Az viszont igaz, hogy nem sok a fenntartása. Nem vészes mennyiségű a hiba, azok is többnyire kisebbek, eddig 2x kellett nagyobb összeget rákölteni (100 fölött, 150 alatt): az egyik gyakorlatilag kisgenerál, a másik meg a futómű fele. De végülis én hajtottam szét egy kicsit, meg elég szarok az utak errefelé, és nem szoktam törődni vele. Gyakorlatilag minden alkatrész kapható hozzá, ultragagyi, gagyi, közepes, jó, kiváló és akár eredeti megjelöléssel is - lehet választani. Viszonylag kényelmes, bár én nagydarab vagyok, 4 ember+csomagokkal sima ügy sokszáz km-es út is, 5 emberrel azért hosszabb távon kényelmetlen lehet (sose próbáltam, csak 100km-en belül). Jól megy, utópályán 130 utazó, 150 előzéshez nagyon sima ügy. Egy dolog rettenetesen hiányzik nekem, a tempomat, sajnos nem tudnak (nem akarnak?) utólag szerelni bele (pedig pl elektromos a gáz). 5 év alatt egy jó 100k-t tettem bele, alapos takarítás után meg se lehet mondani a korát.

2017. márc. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Világból kimegy, egészen addig, amíg a rozsda el nem tűnteti a kasztnit.
2017. márc. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2017. márc. 14. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!