Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha a motor eszi a hűtőfolyadék...

Ha a motor eszi a hűtőfolyadékot észre lehet venni ha nyomás alá helyezzük a tartályt?

Figyelt kérdés

Audi A4-em van 2-es motorral és azzal a panasszal mentem az Audi márkaszervízhez, hogy gyorsan fogy a hűtővíz. Fél nap után azt mondták, hogy nem tudják mi a gond. Nyomás alá is helyezték és mentek is vele pár kört. Azt mondták, hogy semmi baja. Mivel nem nyugodtam bele utánanéztem az interneten és mindenhol azt írta, hogy ha hűtőfolyadék kerül a motorba annak a fehér füst a jele. Megvizsgáltam és gázadáskor tényleg fehér füst jön az kipufogóbol.

Létezik, hogy ennyire benézték volna a szervízben?


2017. márc. 13. 17:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Először is azt nézd meg, hogy a hátsó dobodban van e víz. Mert ha nincs benne és akkor is fehéren füstöl, akkor tényleg bibi lehet. Nyomás alá helyezett tartállyal max annyit ellenőrihetnek, hogy a rendszer illesztéseinél van e hiba. Ha a hengerfejtömítés hibájából adódóan vész el a víz akkor azt nem tudod meg ebből. Kérdés! Az olajsapkát, ha felveszed, akkor milyen olajat látsz rajta? Ha bekukucskálsz akkor a vezérműtengelyen mit látsz? Illetve az olajnívón. Ha kappucino szerű trutyit akkor nagy eséllyel hengerfej/hengerfejtömítés problémád lesz.
2017. márc. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ha a hátsó dobban víz van az egy kis idő műlva el kéne párologjon és a fehér füst meg kéne szűnjön.
2017. márc. 13. 17:15
 3/12 anonim válasza:
44%

Ne foglalkozz vele, csak hajtsad.

Sosem értettem az ilyet, akik megveszik az autót, aztán nézegetik, bevitted a szervizbe nem? de

Mondték, hogy nincs baja? igen

Rendben maradt még kérdésed, amire a válaszom, hagyd, csak akkor tölts bele, ha minimum alá megy, a kompjuter jelzését meg kösd le ne jelezzen mindig


Nekem is ilyen a4 van, csak nagyobb mocikával, fogy belőle vaamennyi, de nem hengerfejes, vagy 3 hónapja nem néztem meg, akkr töltöttem fel, de szerintem azóta nem fogyott, de 1 év alatt kétszer ment le nekem is minimum alá picivel. Érdekes a kompjutere nem jelzett.

Nem kell vele foglalkozni, nem új autó, valahol elcsöppen. Utántöltöd néha, azt kész

2017. márc. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Engem inkább a fehér füst zavar amit maga után hagy.
2017. márc. 13. 17:26
 5/12 anonim válasza:
44%

Indítás után az enyém is gözöl egy picit, de pár perc után megszűnik, igaz csak városban van használva, lehet víz van a kipufogoban.

Ha hengerfejes lenne nehezen is indulna

2017. márc. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem véletlen a fehér füst, meg a gyors vízfogyás együttesen.

Hengerfejet átnézték rendesen?

2017. márc. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha fogy a hűtővíz, akkor nyilván elfolyik valahova. Nézd meg az olajat. Milyen a színe? És a mennyisége nem nőtt? Ha nőtt az olajszint, és cappucino színe van, akkor nagy valószínűséggel víz ment az olajba.


Egyébként ez nem csak hűtőtartály gond lehet. Ez akár pl. hengerfej is lehet, vagy csak sima hengerfej tömítés.

2017. márc. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az olajnak nincs capuccino színe mivel most volt cserélve. De megnézem miután mentem vele pár kilométert.
2017. márc. 13. 17:52
 9/12 anonim ***** válasza:
44%
Az ényémbe is évente 1-2 decit szoktam pótolni, de ezért nem fogom szétkapni az egész autót.
2017. márc. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Mint már írtam nem a hűtőfolyadék feltőltése zavar hanem a fehér füst ami komolyabb károsodásra utal. Szeretném megelőzni a problémát.
2017. márc. 13. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!