Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mire számíthatok, ha a legolcs...

Mire számíthatok, ha a legolcsóbb kocsit veszem az adott kategóriából?

Figyelt kérdés

Használt autó vásárlós oldalon kilistáztam az eladó toyota yarisokat és beállítottam a számomra fontos(nak gondolt) adatokat: x km alatti futású, adott évjárat közötti. Kidobott nekem egy csomó kocsit. Ha a legolcsóbbat veszem innen, akkor rosszul fogok járni? Egy 1M 100 ezresről beszélek.


Ez csak egy példa volt. Tehát ha így szűrök és az így kilistázottak közül a legolcsóbbat választom. Az baj? Valaki mondta, hogy közepes árút jó venni.


2017. márc. 13. 19:15
 1/8 A kérdező kommentje:
Konkrétan 10 év körüli és 100 km alattikban merek gondolkodni.
2017. márc. 13. 19:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem csak az ár dönti el egy autó milyenségét, leginkább a pofabőrvastagságméret, van, aki egy trágyadombért simán elkér ugyanannyit, mint más egy valóban megkímélt állapotúért.

Aztán meg vonogatja a vállát, hogy ő nem ért hozzá, meg nem tudta mi baja van.

Meg ismertem olyat is, aki mielőtt eladta volna, felújított mindent az autón, és eladta ugyanannyiért, mint amennyiért akarta eredetileg felújítatlanul.

2017. márc. 13. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ne a legolcsóbbat,meg ne a km óra állást nézd. Én egy A3at vettem 231e kmrrel. Semmi baja(12 éves) legalább ez nincs tekerve. Raktam bele 15ezret (246 van benne) semmi hiba. Állapotot veszünk,nem kmt...
2017. márc. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

OKé, és akkor mit kell nézni egy kocsin, mikor megnézzük?


Kicsit utánaolvastam az említett kocsinak:

"2005. november–2009. szeptember között gyártott modellek visszahívása gázpedálcserére"

Ez mit takart? Ha eközötti, akkor tuti rossz a gázpedál???

Visszahívás... ingyen javítják??

2017. márc. 13. 19:28
 5/8 A kérdező kommentje:

3# oké, de engem akkor is elriaszt egy 200 km fölötti.

A családi autónkban 27.ooo van.

2017. márc. 13. 19:29
 6/8 Mosqu!to ***** válasza:
Ne riasszon el,mivel nagy valószínűséggel egy 150 ezresbe is benne van annyi,ha nem a duplája! És akkor inkább vállad be az ismertet! Az Én BMW-mbe lassan beletekerem a 300 ezredik kilométert, pedig nem is öreg (2008) és benzines! De nyugodtan elindulnék vele bárhová! Előttem is rendesen szervizelték és nálam is megkapja a megfelelő dolgokat és ez a lényeg!! Lehet benne 100 ezer, ha mondjuk nem cserélték csak 15-20 ezrenként az olajat...Pont a japánoknál népszerű ez a felfogás, hisz: "elmegy az a motor minden körülmény között, igénytelen ez!" Vannak sajnos ilyen emberek is!
2017. márc. 13. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha olcsó autó kell, akkor inkább vegyél egy sok kilóméteres, de hibátlan autót. Amelyik nagyon olcsó, és kevés km is van benne, annak 1000% hogy valami komolyabb baja van. A kilóméter van a legnagyobb befolyással az autó árára, viszont az állapotára nem.

Ha meg nem akarsz kockáztatni, akkor tényleg a közép-felső árkategóriából érdemes venni.

2017. márc. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem tudod a legolcsóbbat venni, ugye érted? :-)


Nem a kilométer számít... Lehet, hogy 33000 van benne, városban mentek vele hideg motorral 5 km-eket, de szét van gyikálva a váltó, meg széjjel égve a kuplung- megkímélt állapotban hölgy tulajdonostól. :-)

Meg lehet, hogy van benne 300 000, de autópályán hajtották.


Én 263 000-rel vettem az enyémet, tapasztalt autószerelő szerint valós a kocsi állapota alapján.


A legdrágább árat meg az álmodozók adják meg, ezekkel ne foglalkozz, mert bolondok az illetők!

2017. márc. 13. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!