Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyre öregebb autók futnak a...

Egyre öregebb autók futnak a hazai utakon? Vélemény? Személy autó csak a használtautón 100 ezernél is több van el lehet mindet adni az országban?

Figyelt kérdés

[link]

Harmadik kérdésemre még írnék el lehet adni ennyi kocsit az országban ? Mi lesz a sorsuk,hogy ha nem kellenek senkinek sem mennek még szegényebb országba ? Vagy bontóba ?



2017. márc. 16. 22:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem közlekednek egyre öregebb autók. És bár az átlag életkor valóban magas, a 14 éves autók is olyan szinten vannak, hogy abszolút megfelelőek a mai kor követelményeinek. 2003-ban már nagyon komoly és jó, tartós autókat gyártottak, panaszra nincs ok.
2017. márc. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Beviz Elek ***** válasza:

1. A cikk szerint igen.

2. Öööö.... Hűha?

3. Ez nem egészen így megy, nem 100+ezer fölösleges autó van, hanem sokat eladnak hogy másikat vehessenek.

Kíváncsi lennék hogy hány autó maradna a hahun ha egy gombnyomásra lezajlana egy bankközi klíringhez hasonló folyamat.

2017. márc. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A legtöbb behozott kocsi álltalában,a,mai viszonylatok között vw golf 4,vw passat b5,audi a4 b5,stb...,ezek a kocsik,hiába húsz év körüliek,mindig kelleni fognak,mert olcsó a fenttartásuk,kényelmesek,aránylag keveset esznek,tágasak,nem hiába hozzák be őket,itt erre van a legnagyobb kereslet,hát persze,hogy el lehet őket adni,nagy a vásárlói közönség,fiatalok,családos emberek,de sokszor még céges kocsinak is veszik őket,nekem erről annyi a véleményem,hogy az emberek nem hiába veszik ezt,és ezzel nincs is semmi baj ezek jó gépek és nem tudom mit számít hány éves,ezek még megbízhatóak,nem?És úgy őszintén szerintem te is inkább egy húsz éves jól felszerelt volkswagent vennél,mint egy új dácsiát két milláért amibe kurblis az ablak.
2017. márc. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én személy szerint megtehetném, hogy veszek egy frissebb valamilyen autót, max 2 mill.-ig, de egyszerűen nem bízok meg a mai autókban, van egy szerelő jóbarátom, ott szoktam nézegetni a kihajigált alkatrészeket, jómagam is magamnak szerelem az autóimat, értek hozzá.

Műanyag vízpumpa, 4mm-es főtengely-sonkák, 96 darab műanyag feszítőgörgők, 234 darab szenzor, környezetvédelmi b...ság, borzalom.

Egyedüli, amit irigylek a mostani autókban, az a biztonság, meg az agyongalvanizált karosszéria(már amelyiknél, van 2004-es verda, ami rohadtabb, mint az enyém)

Ami most van autóm, létkérdés, hogy elinduljon, ne álljon le, mert akkor lőttek a munkámnak, családnak, idős hozzátartozónak, ha vinni kell valakit.

2017. márc. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
kettes vagyis azért van ennyi hirdetés felrakva mert az emberek cserélgetik a kocsikat ? Felraknak 1-et és ha elkel vesznek a használtautón 1 másik fajtát márkát ?
2017. márc. 17. 06:55
 6/14 anonim ***** válasza:

"Felraknak 1-et és ha elkel vesznek a használtautón 1 másik fajtát márkát ?"


Ezt most úgy kérdezed, mintha ilyet még nem is hallottál volna :D Sőt, van akinek 2-3 autója is van.

2017. márc. 17. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én kérek elnézést,hogy 10 éve már ugyanazt a gépet vezetem nem akarom lecserélni ameddig teszi a dolgát :)
2017. márc. 17. 07:38
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem látom az értelmét ennek a csereberének őszintén szólva.
2017. márc. 17. 07:39
 9/14 anonim ***** válasza:

Az autóm már 12 éves lesz idén. Azt hittem, hogy már öreg, de ezek szerint még az átlagnál fiatalabbnak számít. :)


Ennek ellenére már gondolkozom a cserén. Ez is már tud minden földi jót, adaptív bixenon fényszóró, ülésfűtés, navigáció, tolatóradar, ESP, rengeteg légzsák, Euro4-es tehát még a szmogriadónál sem kell aggódni, stb... de azért csak öregszik és szaladnak bele a kilóméterek, nem akarom megvárni míg kvázi eladhatatlan lesz.

Ha lecserélem új autót vennék mindenképp. Nem érdekel, hogy mennyit veszít az értékéből az első pár évben. Mert azt viszont látom, hogy sokan (tisztelet a kivételnek) hogy bánnak az autójukkal. Ami később az eladásnál első ránézésre nem feltétlenül látszik.

Amúgy szinte minden eladható előbb-utóbb a megfelelő áron. Ha valami már annyira ratyi állapotban van, hogy 1,5 év műszakival néhány tízezerért se kell senkinek, azt ha megunják hirdetni, megy a bontóba.

2017. márc. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Továbbá, nem tudom az átlag hány évenként cserél autót. Ha újat veszek, azt én is megtartanám 10-12 évig.

De ugyebár nem mindenki ugyan akkor vette az autóját. Ha 10 év az átlagos csere intervallom, nem 10 évente lesz rengeteg eladó használt autó, a köztes időben meg kevés. Folyamatoan kb ugyan annyi lesz a számuk, akár 10 évente cserélnek az emberek használt kocsit, akár 2 évente.

2017. márc. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!