Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt ezredforduló eleji...

Használt ezredforduló eleji Jaguárokhoz miért lehet viszonylag olcsón hozzájutni?

Figyelt kérdés

Late 90s és early 00s modellek (s is és j is) már millió körül kaphatóak (sőt, legolcsóbbak 600-700, műszakival, forgalomban, stb stb). Itt lakótelepen is van egy.

Kérdés: miért ilyen olcsó?

Gondolom eléggé kényes, meghibásodásra hajlamos kocsi magas alkatrészárral, de csak a magas fenntartási költsége lehet az oka? Ennél azért jobb autók ezek nem?


2017. márc. 18. 08:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Öreg prémium. A tervezett vasarlokozonsegenek már nem kell, a prolik akik a kocsival akarnak menozni a panel parkolóban pedig csak így tudja megfizetni. Más meg nem venné meg.
2017. márc. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%
A kutyának sem kell. Megbízhatatlan, és nem is olyan minőségi. Egy korabeli német akármi sokkal magasabb szinten van minőségileg és technikailag is, ennek ellenére azok is nagyon olcsók.
2017. márc. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Az árat mindig a kereslet-kinálat aránya határozza meg.


Sokan szabadulnának tőle, mivel rájöttek, hogy nem éri meg / már nem menő / meg van az újabb, kelleni meg nem kell senkinek, hiszen mindenki tisztában van vele, mennyire ráfizetéses hobbi egy ilyen autó, ezért alacsony az ára.

2017. márc. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
35%
Mert egy új korában is korszerűtlen, megbízhatatlan vacak volt. Mára, közeledve a huszadik évéhez, pénznyelő betegágy lett valamennyi.
2017. márc. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
36%
hát igen kb az amit mondanak,2000-es Audik messze jobbak és olcsóbban fenntarthatóak. Még a BMW-k is.
2017. márc. 18. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Az egyik kollégám vett 2010 környékén akkor is már harmadik gazdás S-Type-ot. Már akkor is betegágy volt, tele hibával, azóta csak eltelt 7 év.

Jó hangja volt a 3.0 V6-nak 3-4 működő hengerrel... :D

2017. márc. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
akkor asszem megkaptam rá a választ :D köszönöm
2017. márc. 18. 11:24
 8/11 anonim ***** válasza:

Szinte minden premium ilyen, azok öregszenek a legnagyobb értékvesztéssel.


Aki fenn tudja tartani gond nélkül, annak valószínűleg az új megvétele sem jelent gondot, tehát miért venne használtat, akinek meg nincs sok pénze, az épp azért nem veszi meg, mert horror árakon elhet fenntartani.

2017. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6 - oké, látom nem hasznos a válaszom. De akkor akinek ellenkező előjelű tapasztalata van az említett gépekkel vehetné a fáradtságot és legépelhetné a saját álláspontját. :)


De hogy ne érje kritika a ház elejét: I-s rendszámú, világoskék, 3.0 V6 S Jaguarról írtam, az akkori munkahelyemen a vezetőm vette, én vittem fel őt érte BP-re, a II. kerületbe (rákerestem a StreetView-val, már más van kiírva telephelyre). Ott helyben le akartam beszélni, mert nagyon egyenetlen volt az alapjárat (igaz fordulaton már jobb hangja volt), dőlt a benzinszag a kipufogóból, az elején valamelyik (talán bal) oldalon furcsán állt minden, a forgalmin+törzskönyvön kívül semmi nem volt hozzá. De meg kellett venni, mert a srác akkor lépett előre, hirtelen lett pénz.

A papírok ki voltak töltve, elindulunk, én elől. Hát mire a budaörsi úti OMV-ig elértünk mindkét tompított elaludt. Felhívtam, félreálltunk, kiderítettem hogy csak az izzók, kicseréltük mindkettőt, onnantól Gy-M-S túlsó feléig csak a jobbos égett ki újra. És ez még csak az 1. napja volt az autónak nála...

2017. márc. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
73%
Mert fenntarthatatlanok.
2017. márc. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!