Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Le szeretném tenni a jogsit,...

Le szeretném tenni a jogsit, érdemes 2. csoportú alkalmasságit kérni az orvostól?

Figyelt kérdés
Miben különbözik az 1-es és 2-es, vizsgálat és a jogsi felhasználása szempontjából?
2010. máj. 11. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az Eü1 csoport az a normál vezetői alkalmassági pl 20 évesen 10 évre adják! Ezzel nem vállalhatsz munkát (hivatalosan)

Az Eü2 csoport elvileg egy szigorúbb és sűrűbb ellenőrzés azt max 5 évre kapod meg. a munkavállaláshoz (értelemszerűen sofőrként) ez kell.

Laci

2010. máj. 11. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy hivatásos jogosítványt szemüveggel/kontaktlencsével nem lehet kapni?
2010. máj. 11. 13:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem igaz! Viszont ha szemüveges vagy kontaktelencsés vagy az szerepelni fog a jogsidban és vezetés közben viselned kell a rendőr ellenőrizheti!

Itt vannak a jogosítvány kódjai érdekességképpen:

[link]


Laci

2010. máj. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

"A hivatásos jogosítvány megszerzésének feltétele



mindkét szem teljes látóélessége szükséges: 1,0 + 1,0

bármilyen színvakság és látótérszűkület kizáró ok

jó tér- és mélységlátás"


Forrás: [link]


Amit belinkeltél az a sima jogsira vonatkozik, nem?

2010. máj. 11. 14:44
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem hivatásos jogsim van, és benne vannak a 102, 185, 186 kódok szóval ez vonatkozik a hivatásos jogosítványra is. A megszerzéshez valójában nem tudom, hogy kell-e tökéletes szem, (nekem jó a szemem) de szemüveges lehet, hivatásos sofőr...

Laci

2010. máj. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is kellene szemüveg vezetéshez de nem használom.Legutóbb mikor redőrrel találkoztam sem volt rajtam de nem érdekelte.Am csak a bal szememre látok gyengébben , de engem zavar a szemüveg ezért nem is használom.
2010. máj. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszoktat! :)

Utolsó: hivatásos jogosítványod van?

2010. máj. 11. 16:56
 8/8 anonim ***** válasza:

Szemüveges vagyok és hivatásos jogsim van, szóval nem kizáró ok :)

Utolsó: ha zavar a szemüveg vezetés közben akkor menj busszal.

Remélem egy fával fogsz találkozni és nem egy szerencsétlennel, aki véletlenül arra ment, csak azért mert zavar a szemüveg, nem divat vagy komfort cikk, ha szükséged van rá vezetéshez akkor viseld, másokat sodorsz veszélybe a saját hülye*éged miatt.

2010. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!