Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.2 HTP Skoda Fabiába ti...

1.2 HTP Skoda Fabiába ti milyen motorolajat raktok? Én eddig Valvoline Max Life 10w40-et raktam. Azt mondják a Valvoline gagyi márka. Hát nem tudom.

Figyelt kérdés
2017. márc. 20. 17:05
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Nem gagyi. És ha 100-150e km már van a kocsiban akkor az egy nagyon jó választás.
2017. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gagyi a Valvoline, nagyon is megbízható márka. Igen, 100000 felett már mehet bele a 10W-40. Én is most váltottam le a gyári 5W-40-et. Csendesebb lett a motor, főleg terhelés alatt pörgetve. Igaz, nem Skodáról van szó.
2017. márc. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Sűrűbb olajtól persze, hogy csendesebb, de az még nem jelenti azt, hogy jobb is neki.


Nincs baj a Valvoline-nal, de én 5W-t raknék bele.

2017. márc. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Évek óta Castrol Edge 5w30.

Kb. 160000 km van benne.

2017. márc. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%
10W40-et max Zsiguliba raknék basszus.
2017. márc. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0 és 5w mániásokat soha nem értettem jó olaj 20w kezdődik
2017. márc. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, honnan szeded ezt a hülyeséget? :D
2017. márc. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

A "W" érték nem sűrűséget jelent, hanem viszkozitást. -_-

Kedves Kérdező! Megnyugodhatsz! A 10W40 jó választás volt.

2017. márc. 21. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

"A "W" érték nem sűrűséget jelent, hanem viszkozitást. -_- "

Oké, ez igaz. Nyelvbotlás volt.


De attól még nem a legjobb választás a 10W40. Semmibe sem az.

2017. márc. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Akkor mi van, ha az a fabia már túl van 200e km-en és a gyűrűk nem húzzák magukkal az 5w-s olajat maradéktalanul?


Én úgy tanultam, hogy olyankor égéstérben marad az a kevés olaj, ezáltal elég. Nem nehéz kitalálni, hogy akkor fogyni fog.


Attól a kenése még jó, de fogyni fog az olaj. Nade vegyük figyelembe, hogy HTP motorról van szó.


Javaslom tekints majd meg egyet közelebbről, ha lesz rá alkalmad. A vw konszern igazi kis csattogós benzinese. :) Imádni való egyébként. A gyári kompresszió mértékéből már az elején világossá válik, hogy javasolt neki a magasabb viszkozitású kenőanyag.


Leszögeztük, hogy a 10W nem azt jelenti, hogy sűrűbb. Ezáltal ugyanúgy fel fogja küldeni mindenhová az olajpumpa mint a véknyabb olajat. Csak épp ez nem fog "elfolyni" a kopottabb motorbelsőnél.


Ha már itt járunk, természetesen nem egyfelé megy a dolog! Nagyobb W-s olajat megint nem szabad használni. Mégpedig azért, mert azt meg már (elnézést, nem tudom jobban megfogalmazni) megragad a kopottabb részeknél. Továbbá emiatt a "nyúlás" miatt nehezebben jut fel a motor felső részeihez.


Itt igazat adok azoknak, akik azt írják, hogy "ladába való". Ugyanakkor én nem nézném le a Ladákat. :)


Visszatérve a Fabia-ra. Gyárilag 5W40 az olaj, de a HTP tipikusan egy olyan összeszerelésű autó, ami indokolja a későbbiekben a vastagabb olaj használatát.


Attól, kedves előző válaszoló, nyugodtan tölthetsz az autódba amit szeretnél, hisz a tiéd. Ugyanígy a kérdező is. Ettől független időm engedi, hogy írjak ide és akkor megpróbálok segíteni.


Kedves Kérdező! Egyszerű ez! Már bent van az olaj! Fogy az olaj? Netán változott a motor hangja?


A MaxLife-től valószínűleg csendesedett és szerintem nem is fogy az olaj. Tehát örül neki az autó.

2017. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!