Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom hátramenetbe tenni....

Nem tudom hátramenetbe tenni. Mi a helyes kivitelezése?

Figyelt kérdés
Kezdek megbolondulni a 3-as Golf hátramenetétől, nem az autóval van a hiba, hanem velem. Egyszerűen nem érzem, hogy kell berakni. Világos, hogy lenyomom a váltót és balra fel az egyes mellé kell toljam. Viszont nemigen találom el, folyton egyesbe megy. Nem is szívesen tolatok vele. Ahol lehet direkt kicsit hátrébb állok (áruház parkoló), persze úgy, ne zavarjam a többieket, pont amit, nehogy addig szívjak vele, hogy végül a szegélyre rágurulok. Rokonnak ment egyből, másodszorra érezte, állandóan be tudta tenni. Velem van a baj, de mocskos módon idegesít, hogy emiatt nem tudok úgy közlekedni vele…

2017. márc. 22. 21:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Hát próbálja ki még 2-3 ember ha nekik sikerül akkor veled van a gond. Ha valakinek sikerül akkor tedd a kezed a váltóra, ő az övét a tiédre és mutassa meg hogy mi a gond. Ha rajtad kívül 2-3 személynek sem megy akkor szerviz.
2017. márc. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Váltó lekopogom jó állapotban van. Nézte még egy ismerős, ő szokta szerelni. Neki is ment rögtön. Biztosan velem van a hiba, de nem érzem, pedig már párszor próbáltam.
2017. márc. 22. 21:45
 3/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy annyira béna lennél hogy ne tudd hátramenetbe tenni. Inkább a váltókulisszák körül lesz ott valami probléma, nem veled kérdező.
2017. márc. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
B3-as Passatnál (hátha a Golfnál is így van): már valamelyst kopott a váltó, 1-es csak úgy tudok rakni hogy középen teljes elhúzom balra a váltókart (koppanásig) majd egyenesen fel. Hátramenet meg úgy, hogy már üres helyzetben elkezdem lefele nyomni a váltókart majd nem olyan szögletesen húzom az egyes helyére, hanem kicsit átlósabban.
2017. márc. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én sokáig vezettem egy 5 fokozatú manuális váltót aminek a 6-os helyén volt az R. Utána jött egy Audi A5 ahol ugyanúgy, lenyomod és előre tolod. Nekem max 5-6 de nagyon max 10 tolatás volt és megszoktam. Mondom, tegye rá a haverod a kezét és nyomja le. Vagy nagyon gyenge karú nő vagy? Én kb 45kg vagyok és nem edzem, de nekem is megy. :D
2017. márc. 22. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Erő valóban nem kell ide, de olyan ideges tudok lenni ilyenkor, hogy széttépném a kulisszát. :D

De mindig számolok egyet s kettőt magamban.


Szerelő meg rokon is rögtön tette be, velem van a hiba mindenképpen.

2017. márc. 22. 22:02
 7/14 A kérdező kommentje:

Itt le kell nyomni a váltógombot koppanásra és egyes mellé fel a hátramenethez.


Fokozatok elég közel vannak egymáshoz, 1-2 meg így tovább is elég rövid úton jár..

2017. márc. 22. 22:06
 8/14 anonim ***** válasza:
Akkor autóváltás amint lehet. Igen te vagy a béna. Ha másnak megy, a váltóval minden ok akkor tény hogy te vagy béna. Menj el egy parkolóba és ülj ott 2 érát, próbálgasd. Ennyire béna nem lehetsz komolyan. De megyek, nem akarlak oltani. Sok sikert.
2017. márc. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Gyakorold. Sok nő megcsinálja.
2017. márc. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A hármas golfnak hírhedten szar a váltója.

Lehet, hogy a szinkrongyűrűk is kopottak, szóval próbáld meg, hogy üresben felengeded a kuplungot, majd megint kuplung és aztán kapcsolod a hátramenetet.

2017. márc. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!