Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem tudom hátramenetbe tenni....

Nem tudom hátramenetbe tenni. Mi a helyes kivitelezése?

Figyelt kérdés
Kezdek megbolondulni a 3-as Golf hátramenetétől, nem az autóval van a hiba, hanem velem. Egyszerűen nem érzem, hogy kell berakni. Világos, hogy lenyomom a váltót és balra fel az egyes mellé kell toljam. Viszont nemigen találom el, folyton egyesbe megy. Nem is szívesen tolatok vele. Ahol lehet direkt kicsit hátrébb állok (áruház parkoló), persze úgy, ne zavarjam a többieket, pont amit, nehogy addig szívjak vele, hogy végül a szegélyre rágurulok. Rokonnak ment egyből, másodszorra érezte, állandóan be tudta tenni. Velem van a baj, de mocskos módon idegesít, hogy emiatt nem tudok úgy közlekedni vele…

2017. márc. 22. 21:37
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Lehet kopottas egy kicsit a váltókulissza azért, ha ennyire nem megy.

Kint van a váltókar üresben. Ráteszed a kezed, érzéssel lenyomod a kart, ekkor határozottan magad felé húzod (balra), aztán határozottan, de nem erőltetve előretolod, úgy, hogy közben magad felé is húzod egy kicsit. Ezzel a technikával nem létezik, hogy nem megy be.

2017. márc. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Golf4et vezettem, abban is az 1es mellett volt a rükverc, viszont úgy kellett berakni hogy lenyomod, koppanásig balra majd egy nagyon minimálisat hátrahúzni miközben balra nyomod(tehát miközben tolod hátra finoman húzod magad felé) majd érezni lehet hogy továbbmegy, ilyenkor kell még balra tolni amig lehet majd feltolni és bent is van hátramenetbe. Megcsinálni egyszerűbb mint leírni. Nem biztos hogy G3-nál is így van, de hátha.
2017. márc. 22. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nálad ott lehet a hiba, hogy nagyon óvatoskodsz vele, nyugodtan le lehet nyomni azt a kart üresben koppanásig és utána balra, majd előre határozottan (nem az egyes mellé, annak a helyére kb. ahogy tapasztaltam).
2017. márc. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Ráéreztem most rögtön a praktikára. Ahogy váltani szoktam, enyhén marokra fogom itt hátramenetnél ezzel a mozgással gyorsan mindig javarészt egyberaktam. Most a váltógomb alját fogom enyhén, hüvelykujjal határozottan lenyomom balra ütközésig és fel. 10-ből 10-szer ment a rükverc.


Eddig párszor mentem csak még az autóval, de most már nem aggódok. :D

2017. márc. 23. 08:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!