Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 125 beköpi a gyertyát,...

ETZ 125 beköpi a gyertyát, mit tanácsoltok ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak a szezonban (az a kb 1,5 hónap eddig) már a 3. gyertyát raktam ma bele az ETZbe. Állandóan beköpi. Az elsőt még meg is értem, mert rutinpályáztam vele, kis fordulat stb. A 2.-al is, de direkt figyeltem, hogy magasabb legyen a fordulat, nem hagytam üresben járni, leállítottam a motort, amikor nem én voltam soron.


Ma levizsgáztam (legjobbkor köpte be a 2. gyertyát, úton a vizsgaközpont felé...), úgyhogy a kis fordulatoknak vége. De az előző gyertyát akkor sem értem, tegnap egy forgalmatlan úton megfuttattam a gépet, 7-8000 fordulattal. Ma reggel mégis kimúlt.


Hígabb keverékkel hajtsam esetleg? 1:40-el megyek most, váltsak 1:50-re, keni az eléggé?


Köszi előre is a válaszokat!



2017. márc. 23. 15:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Probald meg 1:50-hez arannyal......meg valami jobbfajta 2t olajjal
2017. márc. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ
2017. márc. 23. 15:28
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom az ETZ-nél mennyi a gyárilag előírt, de nekem MZ ES (Trophy) gépem van, 1:33 keverékkel járok, de soha nem kokszolja be a gyertyát.


EElsőként az előgyújtást nézd meg. Ha túl nagy az előgyújtás, akkor szokta jobban kormolni.

Ha ez rendben van, akkor menj a porlasztó felé.

Cserélj légszűrőt. Ha ez sem segít, ellenőrizd a benzinszintet a karburátorban. Ha ez is rendben, próbáld meg eggyel lentebb engedni a részterhelés tűt.

Kipufogó rendben van, nem tömődött? Ki tudod próbálni másikkal?

2017. márc. 23. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Másik kipufogót nem tudok próbálni (hacsak nem veszek egyet), de megnézem majd amiket mondtál. Köszönöm!
2017. márc. 23. 15:50
 5/13 anonim ***** válasza:

Az előgyújtást 2,7mm-re állítsd be (fhp előtt).

Megszakító hézagot pedig 0,4mm-re.

2017. márc. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 smitwesson ***** válasza:
Milyen típusú számú színű szagú gyertyát használsz?
2017. márc. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Brisk N14 van benne most szerintem, de nem találom a dobozát. Ma szétszedtem a jobb oldalt, aztán rájöttem hogy egyáltalán nem értek hozzá :D találtam pár rendes leírást a neten, csinálok majd hozzá itthon egy olyan próbalámpát, megkeresem a nagyapám hézagmérőjét, és majd jövőhéten ügyködök vele valamit.
2017. márc. 24. 19:26
 8/13 anonim ***** válasza:
Én egy ősrégi brisket használok simsonba, ha újat teszek bele néhány km után egyszerűen nem adnak szikrát.
2017. márc. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Fejlemény, ma megcsináltam a gyújtást, be van állítva 0,4 megszakító hézag és durván 2,7-2,9 közé valahol az előgyújtás (órám nem volt, egy vonalzot vágtam félbe, ezzel tudtam nagyjából lemérni), de pár kilométer után megint kokszos gyertya tünetek :D már nem volt időm tovább foglalkozni vele ma, mert besötétedett, de valamikor a héten megnézem a karburátort is. Aztan többet itthon nem igazán tudok tenni érte, remélem meg tudom javítani :/


A pár jól működő km-en amúgy jól ment, ha nem is jobban (ezt 50nél 3asban nem nagyon éreztem) de legalább ugyanúgy, mint eddig, alapjáratról nem fulladt le, szóval feltételezem hogy a gyújtást nem rontottam el.

2017. márc. 28. 20:26
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is elvágott vonalzóval szoktam előgyújtást állítani.

Nem rossz megoldás, nekem eddig mindig sikerült kellő pontossággal beállítani így.

Ha jó az előgyújtásod, nézd meg a porlasztóban a részterhelés tű állását.

Ha nagyon fel van emelve, azaz az alsó rovátkában van a tartó lemez, akkor sokat kap, és lehet azért kormol.

Át kell tenni felülről a másodikba és úgy próbálni.

2017. márc. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!