Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » ETZ 125 beköpi a gyertyát,...

ETZ 125 beköpi a gyertyát, mit tanácsoltok ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Csak a szezonban (az a kb 1,5 hónap eddig) már a 3. gyertyát raktam ma bele az ETZbe. Állandóan beköpi. Az elsőt még meg is értem, mert rutinpályáztam vele, kis fordulat stb. A 2.-al is, de direkt figyeltem, hogy magasabb legyen a fordulat, nem hagytam üresben járni, leállítottam a motort, amikor nem én voltam soron.


Ma levizsgáztam (legjobbkor köpte be a 2. gyertyát, úton a vizsgaközpont felé...), úgyhogy a kis fordulatoknak vége. De az előző gyertyát akkor sem értem, tegnap egy forgalmatlan úton megfuttattam a gépet, 7-8000 fordulattal. Ma reggel mégis kimúlt.


Hígabb keverékkel hajtsam esetleg? 1:40-el megyek most, váltsak 1:50-re, keni az eléggé?


Köszi előre is a válaszokat!



2017. márc. 23. 15:20
1 2
 11/13 anonim válasza:

Etz-be bőven elég az 1:50, én a karburálással kezdeném, egy kissé elszegényíteni az alapjáratot, és a részterhelést. Alapjárati fúvóka, tű lejjebb engedése-cseréje, benzinszint, levegőcsavar, a szivató fúvókáját is lehet szűkíteni, szivató tömítőgumiját ellenőrizni. A hideg motor meleg időben sem indulhat szivató nélkül, ha igen akkor sokat kap. Ez a fogyasztásra-füstölésre is igen jótékony hatással van. Ha teljes gáznál is elszegényedik, az túlmelegedést és megszorulást / dugattyúolvadást is okozhat extrém esetben! Ebben a hajtás utáni megfelelő hőértékű gyertya színének árokparton történő megvizsgálása segíthet.

Jól beállított gép és jó olaj esetén alig látható füst és száraz kipufogóvég a jutalom a mérsékelt fogyasztás mellé. A fogyasztást is célszerű kiszámolni, jó visszajelzést ad, ha nincs agyonhajtva nem fogyaszthat 4-4,5 fölött. Ennyivel már a 250-essel is el lehet járni.

Lehet játszani a gyertya hőértékével, főleg télen jó bele az alacsonyabb hőérték.

Ha kezd kihagyni a gyújtás, puffanni a kipufogó, stb. akkor gyertyacsere, a régit kiégetni gázrózsán, kempingfőzőn, gázforrasztón, amíg száraz nem lesz. Vagy más módon tisztítani (féktisztító,kefe,rongy?). Nekem az égetés vált be csak. Sokszor a tizedjére kiégetett gyertyával jobb volt, mint az újjal :)

2017. ápr. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Csak annyit fűznék még hozzá, hogy a benzinnel is bejuthatnak nagyobb darabok, amik beköpik a gyertyát. jellemzően rozsdás és frissen fényezett benzintankok szoktak tele lenni anyaggal. Nagyon fontos, hogy a benzincsapnál lévő kis szűrő meglegyen és ne legyen lyukas. Sok sikert hozzá!
2017. ápr. 10. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Szolovjov ***** válasza:
Brisk gyertyából N15YC típust szerelj be, ne pedig N14-est. Az túl magas hőértékű. A 14-es hőértéke 240-280-asnak felel meg, az N15-ösé 225-240-nek. Én is ezt használom az Etz 150-esemben és soha semmi baja.
2017. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!