Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 100% hogy megbüntetnek ezért...

100% hogy megbüntetnek ezért a szabálytalanságért?

Figyelt kérdés

Belső sávban közlekedtem(kisvárosba), mögöttem, mellettem nem jött senki, az előttem levő balra akart kanyarodni, de gondoltam ha sehol senki, kikerülöm, és továbbmegyek. így is tettem, de sajnos a VÉDA előtt kb 10-15 méterre, és még zebra is volt ott..

Sajnos sietnem kellett, egyéb okok miatt, és nem mértem fel, hogy bár semmi veszélyest nem csinálok, mert körültekintő voltam, attól még ez szabályellenes..


ha büntet, mikor kapom meg a büntetést, illetve mennyire büntetne?



2017. márc. 23. 17:12
 1/6 anonim ***** válasza:
95%

Én ebben nem tudom, mi lenne a büntetendő.

A balra kanyarodni szándékozó autót jobbról meg szabad kerülni. A zebrán tilos, de a zebra előtt nem.

2017. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Carragher_x ***** válasza:
94%
Az egész szitut nem értem. A belső sávban mész, eddig ok, előtted is mennek, ez is ok. Előtted balra akar vki kanyarodni? Na most itt két eset lehetséges, vagy balra, ergo a szembejövő sávokon áthaladva akar, ez esetben te jobbról kerülted ki, amiben nem értem mi lenne a szabálytalan, hisz az a külső forgalmi sáv. Másik eset, hogy jobbról van a záróvonal, de ez esetben meg nem értem, hogy hogyan akart vki a belsőből balra menni, amikor még balra van mellette egy másik sáv és nem sávváltást írtál.
2017. márc. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

És konkrétan melyik szabályt is sértetted meg?

Mert nekem s leírásod alapján úgy jött le, hogy nem szegtél semmilyen szabályt.

2017. márc. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Drága piroskéz-huszárok! Indoklás nincs? Semmi szabálytalanság nincs a leírt manőverben. Aki másképpen gondolja, adja vissza a jogsiját!
2017. márc. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem látta senki akkor megúsztad
2017. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De mit úszott meg? Nem volt szabálytalan.
2017. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!