Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 4T motorban hogy kerül a...

4T motorban hogy kerül a hengerfalra az olaj?

Figyelt kérdés
És a hajtórúd és a főtengely közti csapágyakhoz? És a dugattyú csapszeghez?
2017. márc. 23. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Az olajat a fogaskerék-szivattyú nyomja a kenendő helyekhez. Az olajteknőből az olaj előszűrőn keresztül jut a szivattyúba, majd onnan szűrőn keresztül a motortömb falába fúrt főcsatornába. Az olaj a főcsatornából elágazó mellékcsatornákon a forgattyústengely főcsapágyaihoz és a hajtórúd- csapágyakhoz kerül. Ugyancsak a főcsatornából kapják az olajat a vezérműtengely csapágyai, a szelepemelők és a szelephimbák. A hengerfal és a

[link]

2017. márc. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A most divatos Teszkóban is kapható fűnyírók pl. amiknél akkora nagy szám, hogy felülszelepelt, oda hogy nyomja fel? Ott is van már szivattyú?

Én egy nagy marhaságnak tartom amúgy, hogy egy fűnyírót vagy rotálógépet ilyen felesleges hülyeségekkel fejlesztenek, a kőegyszerű oldalszelepelt motorokhoz képest.

2017. márc. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A hengerfal és a...? :D Pont a lényeget nem tudtam meg :D


A vezérműtengelyt és a forgattyústengelyt értem, hiszen azok egy pont körül végeznek forgómozgást, oda könnyű furatokon keresztül eljuttatni az olajat. De pl a hajtórúd csapágyak már a forgattyústengellyel együtt forognak. Szóval duplán. Eddig úgy képzeltem, hogy a forgattyústengelybe bele van vezetve az olaj és onnan megy a hajtórúdcsapágyhoz. De ez bonyolultnak tűnik, szóval nem tudom. Ezt a képről sem értem hogy is van.


Nincs erről valami videó?

2017. márc. 24. 08:24
 4/5 anonim ***** válasza:
A blokkban van neki furat meg fúvóka, ami alulról felspricceli a hengerfalra az olajat.
2017. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
És a hajtókarcsapágy?
2017. márc. 24. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!