Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tegyek ha félek, hogy nem...

Mit tegyek ha félek, hogy nem adják meg nekem az elsőbbséget?

Figyelt kérdés
Kezdő vezető vagyok és ez az egyik legnagyobb félelmem mivel ezt nagyon kikerülni se lehet. Egyre több ilyen hírt hallani, hogy valaki nem adja meg az elsőbbséget és koccannak. Nekem is volt olyan hogy megyek főútvonalon és valaki annyira kidugta az orrát, hogy gondolkodóba estem hogy satufékezzek e. Ez ellen mit tehetek?
2017. márc. 23. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Körültekintően kell menni és betartani nagyjából a sebességet. Mindent nem lehet kivédeni,de ha nem száguldozól akkor sok esetet megúszhatsz. Ha látom h kidugja az orrát,de rámnéz ,abból lehet következtetni h nem fog kijönni ,ha nem látom h szétnézne elveszem a gázt és várom a reakciót h ott marad vagy kijön. Satufékezni azért egyből nem kell,csak ha tényleg kivágnak eléd.
2017. márc. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha kidugja az orrát beljebb húzódsz,sajna vannak kereszteződések ahol pl : a ház miatt nem látnak és ezért beljebb jönnek,és mondjuk egy hosszú orrú sedannal már lehet belóg...

De egy rendes úton ha 40 centit belóg könnyedén még sávváltás nélkül kikerülheted,persze kezdőként mindenkinek úgy tűnik,hogy "fél centi volt a kocsik között" mert nem érzik még a kocsit teljesen,és valójában ~ 50 cm.

Ha szakad minden kötél kicist sávotváltasz és dudálsz egyet,a veszélyhezet miatt...

Az a baj,hogy 50-nel nézve valszeg nincs idő satuzni...

Mert ~ 10m fékút egy satuféknél ,jó gumikkal,száraz aszfalton,erre rájön,az észleléstől a pedál érintéséig eltellt idő ami alatt ~ 10-15m megteszel,de közben még fél - 1 mp-t mérlegelsz,és átnézel a másik szembe sávba hogy jöne valami.

Tehát 30-40m-ről lenne esélyed satuzni,hogy megállj,és valszeg nem 40 méterről lesz még kérdéses a helyzet.


Kikerülni,vagy ha szakad a kötél szembesáv,ha nem jön szembe...,a legminimálisabb szinten.

ha szembe jön duda,fék... jobb koccanni ,mint frontálisan menni...

De ezen ne aggódj 100 kereszteződésből 1-2x fordul elő ,hogy valaki kifele nyújtózkodik kicsit,és 10-ből 8x könnyedén kikerülhető 1-2x sávváltás nagy kaland,nem rajtad fog múlni csak.Adni fogja magát.

2017. márc. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Gyakorolj, gyakorolj és még többet gyakorolj, ha már levezettél 20-30k km-t, utána már azért érzed mi a veszélyes szitu. Addig meg csak óvatosan és kösd be magad. :)
2017. márc. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha már előre fékezgetsz, biztos lehetsz benne, hogy kijön eléd!
2017. márc. 24. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"gondolkodóba estem hogy satufékezzek e"


Normális vezető nem gondolkozik azon, hogy vészfékezzen-e. Ha ezen morfondírozol akkor nagyon-nagyon távol voltál attól a ponttól, hogy meg is kelljen tenni. Nem kell ezt túlspriázni, mindenki kap már jogosítványt, csak pénz kérdése, a komplett alkalmatlanok is. Vagy te is ebbe a kategóriába esel, vagy szimplán áttoltak a vizsgán. Nincs ezzel gond. Gyakorolni kell, nem szégyen akár oktatóval is. Vannak oktatók akik arra szakosodnak, hogy már jogosítvánnyal rendelkezőknek adnak plusz órákat

2017. márc. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!