Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Munkába járáshoz milyen autót...

Munkába járáshoz milyen autót ajánlotok?

Figyelt kérdés
Egy hónapban olyan 880KM-et teszek meg vele. Olyan autóra lenne szükségem ami minél kevesebbet fogyaszt hogy olcsón kijöjjek a bejárással. Milyen olcsó autót érdemes erre a célra venni ?

2017. márc. 27. 20:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sose értem ezt a fogyasszon keveset. Szervizelni is kell egy autót, veszel egy dízelt, eljársz 5-6 literrel, aztán nézel a szerelőnél. Benzinessel eljársz 8ból, bár egy suzuki is tudja az 5-6 litert, de most feltételezzük, hogy annál nagyobbak az igények, szóval legyen 8. Az a plusz 2 liter több 600 forinttal, szent igaz. Azonnali kiadás, viszont "részletekben" fizeted. Ha viszont olcsó dízelt veszel, jönnek a hibák és ugrálnak majd a tíz, rosszabb esetben száz ezrek. Szóval mérlegelni kell, hogy beletöltöd a pénzt inkább vagy a szerelőnek adod. Nem mindegyik dízel pénznyelő ez tény, benzinesek között is van pénznyelő (hajajj), de az arányok nem mindegy. A lényeg a lényeg, tény, hogy a szívóbenzines autók megbízhatóbbak és olcsóbb a fenntartásuk.
2017. márc. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Buf ***** válasza:
100%

Az előttem szóló mindent elmondott.

Kis köbcentis szívó benzinest. Télen gyorsan meleg lesz benne, viszonylag olcsón fenntartható.

2017. márc. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

utanként kb 20 km még a benzin mellett szól

1,4 v 1,6


pénz nem írtál, így nehéz konkrét ajánlatot adni :D

2017. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Maruti 800.

Megbízható 4-5liter közt fogyaszt. 150ért már vehetsz jót.

Én 6 évig használtam. Havi 1000km munka + 2-300km egyébb.

Olajcserék, műszakira felkészítések ennyitt költöttem rá.

2017. márc. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen távokra szerintem már megéri dízelt venni. A dízelnek amúgy is jobb a fogyasztása, persze sok alkatrész van benn, ami nem olcsó.


Márkák közül japán vagy német, de inkább japán... Toyota, Honda, Mazda... Én ezeket venném.

2017. márc. 28. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha ennyit jársz munka miatt, akkor a megbízhatóság fontosabb kell legyen, mint az olcsóság: mit szólsz hozzá, ha havonta egy munkanap nem tudsz menni dolgozni vagy megakadsz és trélerezni kell?

Ebből a megfontolásból én egy Honda Jazz-t választanék.

2017. márc. 28. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Napi 30 kilométerre nem mindanám, hogy dízel kéne. Nem értettem sosem, nagy távokat mész, akkor megéri a dízel. Ha többet mész a dízellel, csavarodnak bele a kilométerek és akkor kopnak az alkatrészek. Megint előjön a dilemma, hogy beletöltöd vagy szerelőnek fizetsz. Annak az embernek kell dízel személyautó aki autópályán ingázik 100 kilométeres távokat. Arra kell a dízel, az emberek nagy részének azonban totál felesleges, csak tök jó me olcsó. Aztán szerelőn meg lehet spórolni, kit érdekel hogy húzza a belét az autó meg füstöl mint az IFA. Legalább keveset fogyaszt. Én senkinek nem ajánlom, hogy vegyen dízelt, csak ha vontatsz vele vagy autópályán nagy távokat ingázol. Ez a napi 30 km oda-vissza semmiség, Bp-n belül simán megfelel egy suzuki vagy vmi kis motoros japán. Nem zabál, nem kér semmit.
2017. márc. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

robogó 2-3liter fogyasztás. ár 50-100eft-ért már kapsz.

megbízhatóbb mint bármilyen autó, pizzafutárként tudom.

2017. márc. 28. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

A napokban láttam egy hirdetést:

500ccm-s Aixam mopedautó, 100e. ft. Ha tényleg csak napi kb.30km az igény, és egyedül használod, akkor......

2017. márc. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!