Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy 1997-es Opel Vectra B...

Van egy 1997-es Opel Vectra B 2. 0 turbo diesel autóm ami üzemi hőmérsékleten leáll és nem indul. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
Az autó felveszi az üzemi hőt és leáll és nem lehet indítani. Teker az önindító és ennyi. Amint visszahűl az autó ismét indul. Adagoló elektronika felújítva, új főtengelyjeladó van benne. Szerintetek mi lehet? Köszönöm a válaszokat.

2017. márc. 27. 22:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy egyszerűen szénné lett hajtva a motor és ennyit bírt?

Úgy értem hidegen megvan a megfelelő kompresszió de melegen a hőtágulás miatt már nincs meg.


Bár én nem vágom ezeket az elektrónikás trágya autókat, mindig is mechanikus autóim voltak és lesznek is :)

Szóval bocsi ha nagy hülyeséget írtam, de ha egy diesel nem indul be ÜZEMMELEGEN na ott már valami gond van :D

2017. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Adagolóhoz nem lett hozzápiszkálva?
2017. márc. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az pedig adagoló lesz megint, ismerősnek is újítottak fel adagoló elektronikát, de hamar beadta a kulcsot.

Nézegettem én is ezeket az autókat, de nincs alternatíva arra az elektromos vacakra.

2017. márc. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mindentől óvakodni kell aminek elektronika vezérli a motorműködését :-)
2017. márc. 28. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nah megkérdeztem fateromat ő keni-vágja a cuccot.

Adagoló a rossz vagy az elektrónika, franc se tudja, hogy vezérli.


A lényeg, hogy túl sok anyagot kapnak a hengerek és hidegen azért indul be mert akkor sokkal tökéletlenebb a gázolaj égése.

Egy üzemmeleg motornál már szinte tökéletes a gázolaj égése ami a Te esetedben pont a bajt okozza mivel túl sok gázolajat kap és nem tud létrejönni az égés mert egyszerűen túl sok az anyag és túl kevés a levegő.

Hidegen meg ugye nem ég el az "egész" gázolaj amit kap és ahhoz még pont elegendő a levegő.

2017. márc. 28. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!