Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit csináljak ha nem akarok...

Mit csináljak ha nem akarok megtanulni vezetni, de mindenhonnan sürgetnek?

Figyelt kérdés

Sosem akartam és szerintem sosem akarok majd megtanulni vezetni. Tudom hogy hasznos, de egyrészt semmi kedvem hozzá, imádok tömegközlekedéssel utazni még akkor is ha zsúfolt, mert ott nem rajtam van a hangsúly és nyugodtan elmerülhetek a gondolataimban (merengő típus vagyok). Ebből is ered a második ok, a félelem. Utálom ha felelősséget kell vállalnom,és mivel könnyen elmerengek mindenen, észre sem veszem de már bambulok és máshol jár az agyam, ráaásul nem valami gyorsak a reflexeim és nem kapcsol olyan hamar az agyam. Közel sem vagyok hülye, viszont inkább filozofikus típusnak mondanám magam, nem pedig olyannak akinek penge az észjárása. És nem is szeretek egyszerre több dologra koncentrálni (sebváltó, útjelző táblák, többi kocsi, lámpa, stb.)

Előre rettegek mert biztos hogy el fogok nézni valamit, rosszabb esetben balesetet okozva, jobb esetben pedig csak idegbajd hozni a környezetemben levő sofőrökre.

Ezt a szüleimnek is mondtam már vagy egy milliószor, mégis már több mint egy éve mást se hallok, csak hogy mikor kezdem már el végre? Mert nekik nyilván sokkal egyszerűbb lenne ha én is tudnék vezetni (a családban csak apa tud). A rokonokkal dettő ugyanez a helyzet, mást se hallok csak hogy na, és megvan már a jogsi? Miért nem? Mikor mész majd kezdeni?

Az osztálytársaim fele már megcsinálta, nyáron megint sokan tervezik. Igazából még arra se lenne jó hogy a barátnőimmel menjek reggel meg délután suliba mert a város másik végén lakunk, pedig ha másért nem, ezért megérte volna.

Mit csináljak? Hogy mondjam el nekik hogy én ezt nem akarom? Mert már megőrülök ettől a nyaggatástól.

És ha már itt tartunk, szerintetek normális hogy nem akarok vezetni? Mert egyetlen korombeli embert sem ismerek aki ne várná tűkön ülve a jogsit és saját kocsit, tudjátok, szabadság, függetlenség, stb...De engem ez nagyon nem vonz és nagyon félek tőle hogy valami bajt okoznék majd:(

17/l



2017. márc. 30. 16:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Én amondó vagyok, hogy ha már ennyire mondogatják neked próbáld ki. Csináld meg a jogsit és max ha nem tetszik a vezetés akkor utánna nem vezetsz. Sok olyan embert ismerek akinek van jogsija de nem vezet sosem, de olyat nem nagyon ismerek akinek nincs jogsija.
2017. márc. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem akarod a jogsit akkor ne tedd le.

Sokan vannak akiknek nincs jogsijuk. Szerencsédre olyan országban élsz ahol van normális tömegközlekedés.

2017. márc. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%

Teljesen normális, hogy nem akarod, majd ha szükségét érzed megcsinálod.

Annak nincs értelme, hogy úgy elkezdd, hogy nem is akarod igazán, mert akkor annak bukdácsolás lesz a vége.

Annyi előnye lenne, ha megcsinálnád most, hogy most - suli mellett - több időd van rá és évről évre egyre drágább a megszerzése.


Amúgy az nem túl jó jel, hogy "utálod, ha felelősséget kell vállalnod". De sajnos ez egyre jellemzőbb a felnövekvő generációkra.

2017. márc. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 szántóvető ***** válasza:
100%
ordibálva vagy torkod szakadtából.ha ez sem elég akkor tányért/hokedlit/túrógombócot hajigálva a vitapartnered felé.oszt majd csak leesik nekik végül.
2017. márc. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Ha előbb-utóbb úgyis kelleni fog majd, és ha tényleg drágább lesz évről évre, ráadásul nehezebb is lesz később megszerezni, akkor talán megpróbálhatom. Max ha nem sikerül akkor várok még vele. És az is igaz, hogy nem kötelező vezetni ha már van jogsi.

Nem tudom, lehet megpróbálom amíg van rá lehetőség, nem halok bele. És ha nem ciki ha valakinek jogsija van de nem használja, akkor nem is olyan vészes a helyzet.


Az egyik válaszolónak üzenem, tudom hogy nem jó tulajdonság hogy nem szeretem felelősséget vállalni, de nem tudok mit tenni ellene. Persze nem bújok ki minden alól, de ha valamit elkezdek azt csak jól szeretem csinálni, ezért csak akkor vállalok el valamit ha nagyon muszáj mert nem szeretek félmunkát végezni, komolyan veszem a dolgokat, sokat dolgozok mindenen amit rám bíznak (talán túl sokat is).

Viszont másokért felelősséget vállani az más tészta. Például ha okoznék valamilyen autó balesetet nem tudom mit csinálnék, hatalmas felelősség az egész, akár emberéletek is múlhatnak rajta, nem egy súlyos/halálos balesetről lehet hallani.

Odafigyelnék rá ahogy csak tudok, de nagyon félek hogy valamit elnézen majd:/

2017. márc. 30. 18:28
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Te tényleg ne vezess, ha nem érdekel, és még csak koncentrálni sem tudsz. A leírásodból ez derül ki. Balesetveszélyes, ha "elbambulsz".


Másrészt 17 éves vagy, van még bőven időd. Valakinek 30 évesen sincs jogsija. Jogsi elsősorban a melóba járáshoz kell. Vagy azért, mert ez az állás feltétele, vagy azért, mert rossz a közlekedés. Harmadrész hiába jogsi, ha nincs autód.

2017. márc. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

"Nem tudom, lehet megpróbálom amíg van rá lehetőség, nem halok bele. És ha nem ciki ha valakinek jogsija van de nem használja, akkor nem is olyan vészes a helyzet. "


Divatból ne tedd le. Felesleges. Tegyük fel ha sikerül. Mi lesz utána? Se autó, se vezetés. Megérte? Elfelejted az egészet, és utána félsz majd beülni ugyan úgy a volán mögé. Semmi értelme. Tedd le 5 év múlva, ha kicsit felnősz a feladathoz. Majd akkor máshogy látod a dolgokat.


Szerintem meg az über ciki, ha valakinek van jogsija, de csak dísznek.

2017. márc. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 szántóvető ***** válasza:
66%
szóval csak trollkodsz unalmadban.
2017. márc. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az élet csupa felelôsségvállalás... De,ez a te döntésed,nem kötelezô a jogosítvány,annyival is kevesebb lesz az autò az ùton:)

Egyébként meg 17 évesen amùgy is ráèrsz még,engem sem érdekelt ennyi idôsen,késôbb változott meg a nézôpontom.

Egy tanâcs:Ha elkezded semmiképp se nyáron,mert iszonyatosan hosszù lett a várakozási idô.

2017. márc. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az alapból jó, hogy felelősséget vállalsz a közlekedésben. Sokan vannak olyanok, akiknek meg sem fordul a fejükben, hogy esetleg balesetet okozhatnak, annyira elvannak magukkal, farokméregetésként tekintenek a vezetésre. Ők veszélyesebbek mint te, mert nem félnek. És sajnos köztünk járnak.

Te félsz, ez azt jelenti, remélhetőleg oda fogsz figyelni.

Amennyiben nem sikerül kb.4x vagy nem tom 5x, akkor kapsz egy olyan papírt, hogy alkalmatlan vagy a feladatra. Ez hivatalos, orvosi akármi.

Gondolj bele, ha valamikor családod lesz, a gyereket óvódába/iskolába/orvoshoz kell vinni, akkor nélkülözhetetlen lesz. Kivéve ha mindentől 15 percre laksz.

Én a helyedben letenném, mert fiatalon jobban fog az agyad. Attól, hogy megvan, még nem kell vezess, csak lehetőséged van rá.

Építsd az önbizalmadat egy kicsit. A többiek felelőtlen öntelt alakok. Én is felfogtam, hogy megölhetek embereket csupán a saját hülyeségem miatt.

Ha megtanulod jól a kreszt meg a mechanikát(csereperiódusok, ellennőrzés stb), akkor rájössz, hogy azokat 100%-ban betartva fizikai lehetetlenség balesetet okozni.

2019. szept. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!