Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szereztem nyári gumikat a...

Dickharta kérdése:

Szereztem nyári gumikat a kocsira. Gyári méret 215/65 r16. ez az új 205/60 r16. a gumis nem hajlandó feltenni, mert veszélyes, meg gyengébb lesz a gumi hozzá! igaza van, vagy keressek egy másikat? (mármint gumist)

Figyelt kérdés
2017. márc. 31. 14:54
1 2
 11/14 Zebra3328 ***** válasza:

Az a probléma, hogy a 205-ös gumik 10 mm-rel keskenyebbek mint a 215-ösek. Vagyis ennyivel beljebb van a gumi oldalfala mint a felni pereme.

(Kispénzű drifterek szoktak ilyet csinálni, hogy merevebb legyen a gumi oldala.)

2017. ápr. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Nem a szélesség a gond, hanem az az 3cm különbség átmérőben.
2017. ápr. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 Beviz Elek ***** válasza:

Így van! Az nem probléma hogy keskenyebb akár még jobban is mutathat, viszont nagyon eltér a magassága. Ha még kicsit térne el hagyján, belefér. Az meg egy másik dolog, hogy milyen ronda lesz az a nagy űr a kerékjárati ívnél. Mintha gokart kerekek kerülnének fel.


Nekem sem váltóméret van. A 15-ös kerék helyére 17-es raktam, az össz átmérő 10mm-rel nagyobb. Erre az eltérésre is vakaróztam, de ez még belefér. Leültetve, szépen kitöltve a kerékjárati ívet legalább nem néz ki nevetségesen.


Még régebb vettem egy szett használt alufelnit kuka gumikkal. Csak hogy megnézzem mit mutat a felni, felraktam az egyiket, de a gumi 29mm-rel kisebb volt. Egy röhejes gokart ami eltűnt a fűben (már akkor is ültetve volt)

2017. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
kösz a válaszokat! amúgy jó minőségűek még. olyan 75% osak.. Voltam amúgy azóta nála,azt mondta tegyem fel én :)
2017. ápr. 2. 07:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!