Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van olyan OMV kút, ami csak...

Van olyan OMV kút, ami csak papíron az, de gyengébb üzemanyagot árul?

Figyelt kérdés

Még télen tankoltam az egyik Shell kútnál, ami régebben Tesco kút volt, és eléggé meglepődtem, hogy mennyire rossz minőségű üzemanyagot kaptam. Durván megnőtt az autó fogyasztása, a motor hangját rossz volt hallgatni. Mondták az ismerőseim, hogy ők nem is tankolnak már ott, mert ugyanezt tapasztalták.

Felmerült bennem a kérdés, hogy az OMV-nek is lehet ilyen kútja? Nézegettem az üzemanyag árakat, és itt, ahol lakom, a MaxxMotion 30 forinttal drágább, mint a 20 km-re lévő OMV kúton. Nyilván az is közrejátszik, hogy a városunk mellett megy az autópálya, de maga a töltőállomás nem a pályán van, hanem a belváros közepén.



2017. márc. 23. 11:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%

baromság



Honnan tudod hogy "gyengébb" üzemanyagot tankoltál?


Ha az autód szar az nem az üzemanyag hibája:)

Magyarországon a MOL az üzemanyag nyagykereskedő

Gyakorlatilag szinte minden cég a MOL tól veszi az üzemanyagot amit aztán arul amkutjainál

Esetleg egyedileg rak(hat)nak bele adalékokat!

Ma már nem igen van olyan hogy szar üzemanyagot vesz az ember.

Ha az autó szar akkor szervízbe kell menni nem a benzint szidni:-D

2017. márc. 23. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem szar az autóm, de mivel ugyanazon az úton járok rendszeresen, és elég régóta megvan, így felismerem, ha valami megváltozik rajta. Érdekes, ha OMV prémium gázolajat tankolok, alig hallani a motor hangját, és elmegyek 5.2-ből. Ugyanazon az úton, ugyanolyan hőmérsékleti viszonyokban a MOL-os gázolajból meg megeszik 6.5-et. És ezek nem egyszeri utak, vagy egyszeri tankolások voltak. A Tescos "Shell" tankolás után meg kegyetlen szar hangja volt a motornak. Azóta megint OMV-t tankolok, és ismét halk az autó, és a fogyasztás is visszaállt a régi 5 liter körülire.

Szóval elhiszem, hogy te minden szart beletolsz az autódba, én azért próbálok minél jobbat. :)

2017. márc. 23. 12:51
 3/13 anonim ***** válasza:
62%
Igazad van!Csakis az omv-t szabad tankolni a kocsiba mert az ugye osztrak benzin es azt nem vizezik fel a csúnya magyar kutasok,es ettől az autónak olyan teljesitmenye lesz mint még soha illetve ternelni fogja a benzint/gazolajat es még hangja sem lesz.........jók ezek az urban legendek....főleg azoknak akik vakon hisznek is benne......
2017. márc. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

azt tudomásul kell venni, hogy a kutaknál nem egyforma ár van..ráadásul ezeket magánszemély üzemelteti, csak a külső osztrák, ami a tartályban van az már akárhonnan..


aztán az is előfordulhat, hogy elnézi a versenyző az oszlopot, és gyengébb nyálat tankol...megy reklamálni, oszt a blokkon rajta van, hogy másik pisztolyt vett le..


ha van időd, kedved, pénzed, akkor tankolj háromszor a shellnél, aztán vissza az omv-hez...

2017. márc. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Nem szoktam semmiféle urban legendnek hinni, a saját tapasztalatom alapján döntök. Nem istenítem az OMV-t, csak próbálom elkerülni a szar kutakat.

Én viszont azt bírom, mikor leírja az ember, hogy változott a fogyasztása a különböző üzemanyagoktól, akkor máris megy a fejenpörgés, hogy ez lehetetlen, mert minden üzemanyag ugyanolyan, a fogyasztás csak az urban legendeken múlik. Ezt elmesélhetnéd a kollégámnak is, akinek -10 fokban bejegesedett a Lukoilos benzin a kocsijában. Persze ez nem lehetséges, hisz kis hazánkban nincs vizezés.

Persze, termeli a gázolajat az enyém is. Nem kell? Ma már 30 litert állított elő 20 km-es távon. Beleteheted benzinesbe is, urban legend, hogy attól megdöglik. :)

2017. márc. 23. 13:31
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

Mikor szakadtok már le arról a témáról, hogy mindenki a MOLtól veszi a benzint, és hogy minden egyes kútnál ugyanazt árulják? Mert qrvára nem igaz. A benzinbe utólag 6 csillió féle adalékot raknak, minden cég más és más adalékot használ. Ez határozza meg leginkább a benzin vagy gázolaj minőségét végül.

A kérdésre: lehet, hogy ennél az egy kútnál mesterkednek valamit, vagy lehet valami többéves üzemanyagot árulnak, kitudja.

2017. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

#4 Molnál szoktam tankolni régebben, rendszeresen, mert olcsóbb, mint az osztrák. Eleinte csak sima gázolajat, utána kezdtem prémiumot, de pár tizedes eltérés volt fogyasztásban csak. Utána átmentem az OMV-hez, de ott is csak sima gázolajat tankoltam talán 2x. Attól sem változott az autó érdemben. A télen viszont csak prémiumot raktam az autóba, nem volt kedvem reggelente köszörülni az autót a nagy mínuszokban. 2 tankolás után ténylegesen csendesebb lett az autó, és a fogyasztása is jobb lett, pedig elég fagyos volt akkor már az idő. Persze néha becsúszik más kút is, ha nincs a közelben a megszokott márka. Nem mondom, hogy az összes többi kút terméke sz*r, de az a Tescos Shell tényleg az volt. Azért az elég észrevehető, mikor egy szép halk járású dízel tankolás után pár km-rel átmegy egy traktorhangú, kopogós járásba, majd a következő tankolás után meg elmúlik.

De biztos az én autóm szar, elvégre olasz. :)

2017. márc. 23. 13:41
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem az autód szar


Az agyaddal van gond:)

2017. márc. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Van két kút a közelemben, egyiknél ha tankolok benyát, az autó rágat, ha másik héten a másik kútnál tankolok az autó kifogástalan. Ezt magyarázza meg nekem valaki.


Gondolom az OMW szigorúan veszi a minőséget, sógorok nem akarnak befürödni, főleg nem nálunk.

2017. márc. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 BiTOPro97 ***** válasza:

MOL-nál sok helyen sz@r amit tankolsz. Az ott helyben is elcsesződhet még tartály kocsiban jó volt, mert nem tartják be a szabályokat. Tesznek rá magasról.


Shell amúgy importál nem csak prémiumot, a többiből csak prémium van behozott is.


Viszont nem csak rossz van, hanem nem optimális üzemanyag is.

2017. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!