Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Megrázott a gyújtás kábel....

Megrázott a gyújtás kábel. Talán rossz a kábel?

Figyelt kérdés

Alacsony fordulaton, gázadásra megtorpan egy másodpercre. Magasabb fordulatszámon meg néha erőtlen. Alapjáraton ha gázt adok, megakad majd felpörög ugyan úgy mint amikor a zöld lámpánál elindulva egyet ránt (megtorpan).


Gondoltam a gyújtással lehet gond vagy a karburátorral. A karburátort most újíttattam fel az alapjárattal nincs is gond (eddig azzal is volt). Le akartam ellenőrizni nem-e valamelyik kábel rossz, lehúztam balszélsőt és elkezdett rázni, szerintem ez nem normális. Lehet hogy ezért van a megtorpanás is? A többi kábelt nem próbáltam (nem esett jól amikor megrázott)


Fiat Tipo 1,4 1991 karburátoros 159.A2 motorkód



2017. márc. 31. 22:06
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
a gyertyák is most lettek cserélve
2017. márc. 31. 22:07
 2/12 anonim ***** válasza:

Ha lehúzod menetközben akkor lehet normális, max. te nem, hogy ilyent csinálsz. :)


Akkor van gond, ha üzemszerű állapotban is ráz, vagy áthúz valahol.

2017. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
értem én a viccet... de félre téve hülyeséget. csak simán meg fogtam a pipát és lehúztam (nem nyúltam bele a pipába), a motor hangja nem változott. Nem csak simán egyszer rázott meg hanem folyamatosan (amíg el nem dobtam :D)
2017. márc. 31. 22:24
 4/12 A kérdező kommentje:
a kérdés továbbra is fenn maradt. a gyújtáskábel hiba le oka a megtorpanásnak (ezek fényében és hogy nem vagyok normális)
2017. márc. 31. 22:29
 5/12 anonim ***** válasza:

Azt hogy ilyenkor normális is lehet, komolyan írtam: mert ugye mivel lehúztad, így megszünt az áram számára a könnyen járható út, a pár tized mm-es hézag, így arra megy amerre a lekönnyebb utat találja.


A torpanás nekem nem tünik tipikus gyújtás hibának, akkor inkább dadogni szokott.


Viszont amit írsz, hogy lehúzol egyet és nem változik a hangja, az meg arra utalna. (mármint ha pont azt húzod le, amelyik nem jár)


Maga a torpanás egyébként tipikus gyorsítófúvóka szindróma.

2017. ápr. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Engem is csapott meg már ugyan így gyújtáskábel.
2017. ápr. 1. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

szóval akkor a karburátor "felújításkor" kihagyták a fúvókák átnézését. Karburátor tisztító benzin adalék ki tudja takarítani? Én nem szedném szét a karburátort de hirtelen szervizbe se szeretném most vinni.


Azt még mindig nem jön, hogy elhiggyem, hogy egy szigetelt kábelen keresztül meg kell csapjon az áram.

2017. ápr. 1. 09:36
 8/12 anonim ***** válasza:

Igazából szerintem sem kéne hogy megcsapjon, de ez sok mindentől függ. Mondjuk ha cseréled, azzal ártani nem fogsz.


A karbikkal én azóta óvatos vagyok, amióta egyik haveromnak pierburg karbival volt szerelve a régi opelja, és hiába értettem a k-jetronic injektorhoz, ez a karbi ahhoz képest űrtechnika volt.

Elvittük a "karbi pápához", ő mondta, hogy jah, ebben kalibrált furatok vannak, nem lehet csak úgy gányolni. Ő valami vegyszerrel kezelte, azt monta hogy ha nem jobb, akkor jobb ha belepróbálunk pár bontottat. Így is lett. Milyen karbi van ebben, valami weber?

2017. ápr. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fiat lévén csak Weber lehet. Amúgy Weber 32/42
2017. ápr. 1. 22:59
 10/12 A kérdező kommentje:
2017. ápr. 1. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!