Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Gyári olajat tennétek vagy...

Gyári olajat tennétek vagy Eneos/Castrol-t, illetve gyertyat?

Figyelt kérdés

Vettem 1 honda accord 8 gen.-t 2.4 189 ,és elsőkörben "szervízt" hajtanék rajta végre,olaj és a gyertya a kérdés.

A gyertya 73e km-es ,inkább adok neki 6e forintért újat.

A kérdés : gyári honda gyertyát vennétek vagy ngk-t esetleg denso-t?

Illetve gyári honda olajat adnátok neki vagy Eneos-t? (ezt szeretik dícsérni) esetleg castrol-t? (eddig a VW-mbe ez volt ,és bajom se volt vele),csak azért mert kb 2e ft differencia van a gyárira.


2017. ápr. 2. 10:55
 1/5 anonim ***** válasza:
A gyári alkatrészek annyiban térnek el a felső kategóriás után gyártottól, hogy nincs rajta\dobozán Honda logó!
2017. ápr. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én Castrol teszek mindenbe, alkatrészekből pedig mindig utánajárok, hogy a gyári alkatrészt melyik nagy cég gyártotta, és attól a cégtől veszek sokkal olcsóbban ugyanolyan minőségű alkatrészt, mint a gyári.
2017. ápr. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
Gyertya NGK, olaj Eneos/Motul
2017. ápr. 2. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem olajból a Shell márka a kedvencem, mondjuk a te kocsidba a Shell ezt az olaját ajánlja:

Shell Helix Ultra A5/B5 0W-30.

A Castrol, Eneos is jó, mind a kettő megbízható híres olaj márka.


A Denso és NGK gyári beszállítója több autómárka gyárának, tehát a gyertyáik első szerelésként kerülnek bele a futószalagról legördülő új autókba. Szóval mid a kettő gyári minőségű alkatrészeket gyárt, nyugodtan választhatod bármelyiket, amelyik szimpatikus vagy jobb árban van. Én személy szerint gyertyából az NGK-t szeretem(mivel Denso-t még nem próbáltam, de nem hiszem, hogy lenne teljesítményt befolyásoló lényeges különbség köztük).

2017. ápr. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A gyári Honda gyertyát nagy valószínűséggel NGK vagy a Denso gyártja, egyikkel sem lehet mellényúlni ha megbízható forrásból veszed.


Hasonló a helyzet a Honda gyári olajjal, nagyon valószínű, hogy az Eneos készíti neki. Ha Eneost teszel bele, akkor kifejezetten ajánlom a Sustina 5W30-at.

Castrol is jó, csak nagyon biztos kell legyél a dolgodba honnét veszed. Eneos-al nem kockáztatsz szerintem akkorát.

2017. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!