Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A légkondi miért nem lett még...

A légkondi miért nem lett még kötelező felszereltsége egy autónak?

Figyelt kérdés

Tapasztalatból tudom,hogy nagyon nehéz nélküle.

Az én autómban volt, amikor elromlott,nem fújt hideget,pedig drága autó volt (Audi).

Szakadt rólam a víz.Nem tudom, ki hogy van vele, de én utálom, ha 90 km/h-nál azt a zúgást, huzatot, ami a lehúzott ablak miatt keletkezik.


A nagy meleg csökkenti a sofőr reakcióképességét,nehezebben tud koncentrálni.

Továbbá, büdös izzadt is lesz, elég igénytelenül tud kinézni.


Szerintem a manuális légkondit simán kötelezővé kellene tenni.



2017. ápr. 3. 13:43
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne kötelezővé tenni? Nyilván aki igényli és megteheti, az olyan kocsit vesz, amiben van. Viszont sok ember meg lenne lőve, ha kötelező lenne, mert nem lenne pénzük lecserélni a kocsijukat. Sok helyen még mindig a trabi, wartburg a közlekedési eszköz...


Nekünk meg pl van klíma a kocsiban, de alig használjuk, úgyis reggel meg késő délután mászkálunk kocsival, napközben dolgozni szoktunk, nyaralni meg reggel indulunk, és délután/este jövünk haza. A tetőablak csodákra képes, nem viszi le az ember fejét a menetszél, mégis jár a levegő, az esetek 95%-ában bőven elég.


De ha valaki azt élvezi, hogy 150 fokban rotyog, akkor neked az miért fáj? :D

2017. ápr. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 veterán vas ***** válasza:

Az, hogy a sofőr büdös, izzadt,vagy igénytelenül néz ki, az korántsem nem az autó felszereltségének függvénye.


Mellesleg láttunk már klímás full-extrás autó bőrülésben terpeszkedő, büdöslábú taplót.

Különben sem Te fogod megmondani, hogy ki milyen felszereltségű autót vegyen. ;)

2017. ápr. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Annyira tudtam, hogy egy ilyen kérdésnél előjönnek a "bezzeg régen" huszárok. Persze, még régebben meg lovaskocsi volt, ott sem volt klíma, a menetszél sem okozott gondot, el lehetett lenni szalmakalapban. Gondolom ezt is vissza kellene sírni.


A légkondival sokaknak az a bajuk, hogy megfáznak tőle. Persze, ha a hülye barma magára irányítja a hideg levegőt és max fokozaton nyomatja az arcába akkor megfázik. Az, hogy a kinti levegőnél 5-6 fokkal hidegebbet csinálni úgy, hogy az ablakra megy a levegő..,. á abban mi a kihívás? :-)


Az a baj, hogy sokan még egy ilyen egyszerű szerkezet használatához is sík hülyék. Másoknak meg nincs és savanyú a szőlő...

2017. ápr. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Savanyú a szőlő.


Ki a franc tudna irigykedni egy olyan primitív extrára. Annál még a lehúzott ablak is jobb.

Kis nyomiknak való.

2017. ápr. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!