Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a különbség a hűtött és a...

Tibbor kérdése:

Mi a különbség a hűtött és a teli féktárcsa között?

Figyelt kérdés

Sziasztok

A kérdésem mi a különbség köztük és melyiket érdemese vásárolni?



#hűtött #vagy teli féktárcsa?
2017. ápr. 4. 08:28
 1/6 anonim ***** válasza:
34%

Aki azt a hűtött féktárcsát kitalálta, remélem már megúsztatták...

Régen voltak a tömör féktárcsák, azok csak akkor kezdtek el ütni, amikor már nagyon kopott volt.

Ezek a hűtött tárcsák, ha már csak valami kis gebasz van az első futóművel, elkezd rázni. Opelon, Fordon tapasztaltam ezt.

2017. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A hűtöttet, polgári autókon, az első tengelyeken használják. Oka az, hogy fékezéskor a jármű súlypontja az első kerekekre helyeződik át. ezáltal ott nagyobb fékerőt lehet alkalmazni, a kerekek csúszáshatáráig, mint a hátsó kerekeken. a nagyobb fékerő nagyobb hőt termel. a belső hűtésű féktárcsának jobb a hőelvezetése mint a tömörnek. ezáltal sokkal tovább megmarad a fékező hatása a fékrendszernek, mintha csak tömör tárcsákat használnának.


Felcserélni nem tudod őket. tehát a tömör helyére nem tudod beszerelni a hűtöttet, mert a hűtött jóval vastagabb. a féknyeregben nem fog elférni.

2017. ápr. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nekem oldalt mélyedések vannak a tárcsában,gondolom az a hűtött így ugyan olyat kell vennem csak félek nehogy bele fussak valami olcsóbb de rossz minőségbe és utána rázzon a féktárcsa anyagilag viszont nem állok jól sajnos.
2017. ápr. 4. 12:14
 4/6 A kérdező kommentje:
Amúgy egy STARLINE márkájú tárcsát néztem nem tudom ez menyire jó?
2017. ápr. 4. 12:22
 5/6 A kérdező kommentje:
És vw polo classic ra kellene
2017. ápr. 4. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:

A starline cseh gyártmány, az olcsóbb árkategóriát képviseli. Eleinte én is ódzkodtem tőle, mert ismeretlen név, nem egy nagy márka, de ilyen önindítót raktak azautómba a szervizben. Nincs vele bajom, 1,5 év után is gond nélkül teszi a dolgát.

A hűtött tárcsa így néz ki: [link]

A tömörnek pedig értelem szerűen tömör az éle.

2017. ápr. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!