Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Seat Toledo 1.6 benzin. Ég a...

Zooliii kérdése:

Seat Toledo 1.6 benzin. Ég a motorkontrol lámpa. Seat szervíz: 2. lambdaszonda. Cseréltem, visszaírta. Katalizátor nem lehet, Fojtószelep patyolat tiszta, autó remekül megy és fogyaszt. Mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés
Üdv mindenkinek. Ez az első kérdésem itt: adva van egy kiváló állapotú,2005-ös Seat Toledo 1.6 benzin. Ég a motorkontrol lámpa. Seat szervíz kimérte: 2. lambdaszonda. Cseréltem, de visszaírta a hibát. Katalizátor nem lehet, most volt vizsgán, tök jó az emisszió. Fojtószelep patyolat tiszta, autó remekül megy és fogyaszt. Kb fél éve kapott egy chiptuningot (102-ről kb 110 LE), de nem rögtön, hanem kb.5-6000 km után jelentkezett a hiba. Mi a jófene lehet?
2017. ápr. 6. 14:00
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mi a franc értelme van 102-ről 110LE-re tuningolni egy autót????? LOL :DDDD


Motorkontroll lámpa egyből ég ha eltérést észlel a gyári dolgok helyett.

Lehet a tuning nem tetszik neki de lehet van valami hiba, majd megtudod :)

Max ráfaragtál a tuningra de sebaj azért a +8 lóerőért megérte!!!!!

Irigyellek.... milyen vezetési élményben lehet részed bakker +8 lóerő :D

2017. ápr. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Háát, köszi. Nem vagyok versenyző, csak egy 1.7 cdti, 125 LE-ös autóból ültem át. Akkor szted. rögtön kiirta volna a tuning után, ha az nem tetszik neki?
2017. ápr. 6. 14:10
 3/21 anonim ***** válasza:
És milyen chiptuninggal sikerült elérni ezt a "tetemes" teljesítménytöbbletet? Megemelték a fordulatszámot? Vagy átírták a gyújtás- és/vagy az injektortérképet? Szoftveresen nem lehet mást csinálni. Én "leszedetném" azt a tuningot a helyedben.
2017. ápr. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Az egy turbo diesel ez meg egy benzin... naná, hogy van különbség

de tényleg nem értem mit vártál +8 lóerőtől


mellesleg a 125 lóerő sem sok, annyi a különbség, hogy alacsony fordulatszámon tudsz már vele gyorsan menni; hátránya, hogy széthullik a motor idő előtt


bár az ilyen kis köbcentis kávédarálómotorok amúgy sem hosszú életűek ekkora teljesítmény mellett

jó példa erre a régi suzuki swiftek :)

1.3-as motor, van vagy 55 lóerő de nagyon tartósak mert nincs túlerőltetve...

Én mindig is a nagy köbcentis motorok híve voltam alacsony teljesítménnyel = megbízhatóság és örök élet


A Te kocsidban már alapból egy túlerőltetett motor van amire még rátettél egy kicsit.

Lehet valamit már észlel az elektronika, valami kis hibát amit Te még nem érzel meg az autó müködése közben...

De az is lehet, hogy szimplán behalt az érzékelő :D


Majd idővel megtudod :)

Vagy vidd el másik szervízbe.

Itt a fórumon kétlem, hogy bárki tudna mondani bármi használhatót...

2017. ápr. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
MMC chiptuning, Nagykőrösi út.
2017. ápr. 6. 14:27
 6/21 anonim ***** válasza:

#3-as: ja, teljesen értelmetlenül lett belepiszkálva a motor működésébe...

+8 lóerő :D elképesztő


Ezek a kocsik már nem ladák, hogy egyszerű mechanikus rendszerrel működnek.

Itt már óramű pontossággal kell működnie a motornak... nem érdemes belepiszkálni a dolgokba.

2017. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Másik szerelő is lambdaszonda hibát mért ki. Mit jelent az, hogy beszart az érzékelő? (a lebass...ást megértettem, igazad lehet :(
2017. ápr. 6. 14:34
 8/21 anonim ***** válasza:

Megnéztem az oldalukat..

Vicc, hogy milyen árakat elkérnek ezekért a hatalmas felfoghatatlan teljesítménynövekedésekért :D

2017. ápr. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire vágod a lambda-szonda működését...

[link]


Elképzelhető, hogy pont a "tuning" miatt jelez lambda-szonda hibát miközben a lambda-szonda teljesen tökéletesen működik, csak ugye érzékeli, hogy nem a megfelelő oxigénszintet kapja amit gyárilag kellene.

De akkor meg jelet küldene az ECU-nak ami változtatna az üzemanyag keverésén...

De ezt meg lehet letiltotta a chip tuning.

Fogalmam sincs, hogy működnek ezek a chip tuning dolgok...

alapból utálom a modern agyonelektrónikázott autókat :)


Nekem teljesen mechanikus van...


Amint beindítod az autót egyből check engine felirat felvillan vagy kell egy kis idő?

Arra azért kiváncsi lennék, hogy ha visszakapná az autó a gyári beállításait akkor eltűnne-e a felirat :)

2017. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A láma azonnal ég, gyakorlatilag pár hete folyamatosan, többször kiütöték, de visszajön. Ha tudnám, hogy a tuning miatt van, azonnal mennék, ingyen visszarakják a gyárit, csak az zavar, hogy kb 3 hónap és több ezer km. után jött elő a hiba. Az autó egyébként mintha új lenne, makulátlan, ezért zavar. Ha valami roncs lenne, beletojnék nagy ívben.
2017. ápr. 6. 14:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!