Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valszeg lekapták az öcsémet...

Valszeg lekapták az öcsémet amint a kocsimmal ment, a büntetést így tudom igényelni, hogy ő fizesse?

Figyelt kérdés

90-es zónában kb 150-nel ment a kocsimmal,céges futár kocsival szállítottam,ő az enyémet használta ma közlekedni,és jött velem szembe,intett intettem,majd 30m nem ment el ,és a fa mögött az opelban ott volt a trafi...

Felhívtam és azt mondta ,sietett kb 150-170 környéke...

150-nél csak 60,de 130 a büntetés 170-nél,és nem fizetek helyette...


2017. ápr. 6. 17:27
 1/3 anonim ***** válasza:

"Az üzembentartónak lehetősége van az ún. mentesülésre, ha bizonyítani tudja, hogy a szabályszegés idején a gépjárművet nem ő használta. Ennek esetei a következők.


A Kkt. alapján az üzembentartó mentesül a közigazgatási bírság megfizetése alól, ha a gépjármű - a szabályszegés időpontját megelőzően - jogellenesen (például lopás következtében) került ki a birtokából, és (feljelentéssel, felfüggesztő határozattal) igazolja, hogy a jogellenességgel összefüggésben - a bírságot kiszabó határozat kézbesítését megelőzően - kezdeményezte a megfelelő hatósági eljárást.


Mentesül az üzembentartó a közigazgatási bírság megfizetése alól akkor is, ha a gépjárművet a szabályszegést megelőzően más természetes személy vagy nem természetes személy használatába adta, és ezt a használatba vevő személy olyan teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozatával, vagy azon gépjárművek esetében, amelyek külön jogszabály alapján a közúti forgalomban menetlevéllel, illetve fuvarlevéllel vehetnek részt - olyan menetlevéllel, vagy fuvarlevéllel igazolja, amely tartalmazza:


a gépjármű hatósági jelzését,

a természetes személy üzembentartó és használatba vevő nevét, születési helyét, idejét, lakcímét,

nem természetes személy üzembentartó és használatba vevő esetén annak megnevezését és székhelyének (telephelyének) címét,

valamint azon időszak megjelölését, melyre a gépjármű használatát a használatba vevő az üzembentartótól átvette."


Forrás: [link] (mentesülés fül)

2017. ápr. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ezt maximun egy kolcsonadasi szerzodessel tudod kijatszni ha irtok egyet utolag,es amikor megjon a bunti,a csekkel meg a kolcsonadasival besetalsz a rendorsegre es ott majd mondjak mi a helyzet!ilyen formanyomtatvanyt talalsz a police.hu-n
2017. ápr. 7. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha abban az időben céges futàrkocsival voltàl, szerintem simán igazolja a munkàltatód.
2017. ápr. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!