Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A francia autódnak milyen...

A francia autódnak milyen elektronikai hibái voltak?

Figyelt kérdés

Tehát csak az érdekel ami saját tapasztalat, Pista bá' mesélte, vagy olvastam a népítéletben nem ér!


Nálam ezek voltak:


16 éves Scenicben 200 ezer után üzemanyag szivattyút kellett cserélni.


13 éves Megane két gyújtótrafót és egy féklámpa kapcsolót evett meg 245 ezer km alatt.


3 éves 1.6 HDi Partnerben Rail szenzort kellett cserélni 160 ezernél.


Valahogy nem érzem ezt a "francia autóban gyenge az elektronika, csak baj van vele" dolgot.


2017. ápr. 7. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Saját autóban nem szeretem az elektronikai hibákat, ezért sose volt francia autóm.
2017. ápr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

PUG 307:

-Folyamatosan vissza térő probléma az index kapcsolóval.

- Folyadékkristályos kijelző max 2évente cserés lett.

-hőmérséklet szabályzó kapcsoló tekerője.

-helyzetjelző ill tompított égőket zabálta. Havonta minimum 1cserés volt.

-gyakorlailag eltűnt belőle a duda alkalmanként.

- a fedélzeti computer rendszeresen fals adatokból dolgozott ill. Lehetetlen hiba üzenetekkel túráztatta a szervízt.


Ezek azok a hibák amik vissza térőek voltak. Tehát nem egyszer előfordult, szervízeltük és elfelejtettük. Mindegyik hiba min. Évente újra előjött. Valami havonta.

2017. ápr. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
93%

13 éves PUG 206:

- index kapcsoló

- gyújtótrafó


10 éves Citroen C5

- fűtésbox


3 éves Citroen C-Elysee

- eddig semmi (kopp, kopp, kopp...)

2017. ápr. 7. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%
Apámnak van egy Renault Thaliája, a világból kimegy, minden működik rajta, és semmi baja nem volt.
2017. ápr. 8. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#2 ez érdekes nekem Cliom van és amikor megvettük a hazafele úton elkezdett visítani a riasztó, érdekes módon semmi nem történt miután széthúztuk, simán megy az autó, de a duda nem szól, én a riasztónak tulajdonítottam eddig ezt, de akkor lehet nem is ez a baja. Sőt ha jól emlékszem, leállított motor mellett szól a duda... hihetetlen.


Amúgy izzókat zabálja, főleg a tompítottat. A hőmérője csal úgy kb +45fokot, de ez végülistökmindegy, annyira úgysem érdekel hány fok van kint miközben autózom. Egyszerkigyulladt a motorhiba jelző lámpa, de csak valamit az abs jeladó szórakozott, nem volt baja igazából. Azt hiszem ennyi. :) Clio II

2017. ápr. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 307-esnél ez valami típusbetegség lehet, hogy eszi az izzókat, több ismerőstől is hallotta, hogy max. 3 hónap és csere, érdekes más PSA konszern autó ezt nem csinálja.
2017. ápr. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"nekem Cliom van és amikor megvettük a hazafele úton elkezdett visítani a riasztó, érdekes módon semmi nem történt miután széthúztuk, simán megy az autó, de a duda nem szól, én a riasztónak tulajdonítottam eddig ezt, de akkor lehet nem is ez a baja. Sőt ha jól emlékszem, leállított motor mellett szól a duda... hihetetlen."


A riasztó gondolom nem gyári, mert gyárilag csak indításgátló van bennük. Az utólagos riasztó nem típushiba.


A hőmérőd meg azért csal, mert meghalt vagy letörték a jobb oldali tükrödről a jeladóját. Vagy csak meg kell igazítani a csatlakozót a jobb oldali ajtónál elöl a háromszögletű fedél alatt, vagy az ajtó átvezetésnél.

2017. ápr. 11. 22:46
 8/9 anonim válasza:
Nekem a facelift utáni Pug 307-es van, az már nem eszi az izzókat. Elektromos gond most volt, hogy a jobb hátsó lámpa test vezetékét kellett cserélni, néha gyorsan néha normálisan villogott az index. 4e Ft-os javîtás volt. Most 10 éves az autó. Ezen kívül semmi elektromos gond nem volt vele.
2017. ápr. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 mistvan96 válasza:
100%
Én a passatomat többet szerelem mint a C5-öst xD a fűtésbox hiba volt csak a citroenba de az nem elektronika csak szimplán eltörlése a terelő lapát :D
2017. okt. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!