Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti hány évesen tanultatok meg...

Ti hány évesen tanultatok meg vezetni?

Figyelt kérdés

Mikor éreztétek úgy hogy készen álltok rá, szükségetek van jogsira?


Nálunk van egy plusz kocsi és pénz is lenne már, így mindenhonnan azt hallom hogy miért nem tanulok már vezetni.

De a gyakorlati résztől félek, még nem érzem rá "késznek" magam és nem akarok balesetet okozni emiatt. Ráadásul semmi bajom a tömegközlekedéssel, amióta az eszemet tudom így járok iskolába meg ide-oda, tényleg nem bánom.

Szerintetek mit csináljak?

17/l



2017. ápr. 8. 08:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem év kérdése,hogy valaki érett legyen erre,mert a vezetést hogy látja mindenki :"belesüppedni a kényelmes ülésbe,finom illatosító,és kényelmes utazás".

Van benne igazság,de a vezetés : 4 dologról szól : rólad,a vagyontárgyadról (autó és egyebek),a többiekről (akik melletted ülnek,vagy gyalogosok,vagy egyebek a forgalomban) és a többiek vagyontárgyairól.


Ezekért felelsz, az a te dolgod ,hogy a saját életed mennyit ér,hogy a saját értéktárgyad mennyit ér neked,de a többiekre ,és a többiek értékeiért is felelni fogsz,úgy kell közlekedned.

Vannak tesco parkolós vagány srácok,akik menők,mert kertvárosokban 40-es táblánál nyitott rendszerrel 1.4 90 le üvöltő civiccel 180-nal mennek...

"ők tudnak vezetni",mert még nem soha nem történt baj,és "fejben dől el",meg "csak olyan helyen tolom ,ahol nem lehet baj" ,aztán a kissrác tanul biciklizni 5 évesen és nem tudja mi a fék,kijön eléd ,és 180-ról elcsaptad ,mert lehet 40-nel még megálltál volna...



Persze van az autós létnek egy sietős,"sportos" oldala,de ész nélkül semmit sem lehet.

El kell dönteni,hogy érzed-e úgy,hogy azt a 4 dolgot tudod-e tisztelni annyira,és hogy a direkt szabályokat betudod-e tartani.

2017. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát ha kocsija van az embernek az csak jó mert nem kötött mert például tömegközlekedéssel csak egy bizonyos vonalon tudsz menni autóval meg kirándulni stb. és én már 14 évesen letettem a jogsit kismotorra. (most vagyok 15)

De persze azt tegye mindenki ahogy érzi mert ha nem vagy felkészült akkor adott helyzetekben rosszul cselekedsz és kész a baleset. de ezt mindenki maga döntse el szerintem.

2017. ápr. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem kell mindenkinek jogosítvány, légy rá büszke, hogy nem állsz be te is a környezetszennyezők táborába.

Nekem van jogsim, de már nincs autóm nem is akarok többé.

37/F

2017. ápr. 8. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen kezdtem el csinálni a jogsit mire 18 lettem befelyeztem. És 21. születésnapomra vettem egy kocsit, és így tanultam meg igazán vezetni. Ezt te tudod eldönteni, de én ajánlom, hogy minél korábban, mert később egyetem vagy meló mellett sokkal nehezebb lesz időt szakítani rá. Ha meglesz a jogsi, nem kötelező kocsival járni, mehet a tömegközlekedés tovább, ha az megfelel neked, de időnként amikor szüleiddel mennél valahova kocsival pl vásárlás, ilyenkor te vezess hogy gyakorolj. Viszont ha meglesz a jogsi időnként vezess úgy, hogy valamelyik szülőd melletted ül, és ajánlom, hogy egy jóideig majd így csináld (saját tapasztalat). Igaz hogy idegesítő ha beleszólnak de úgy tudsz igazán megtanulni közlekedni. Ha megkapod a jogsit, csak szólok, hogy senki nem tud normálisan vezetni még. Ahhoz kell 1-2 év rutin. Ha így csinálod, akkor nem fogsz balesetet okozni, a vezetést tanító meg azért van, hogy odafigyeljen, ahogy vezetsz, és ha valamit elrontanál, akkor lefékez, vagy elhúzza a kormányt. Tehát szerintem kezdd el 17-18 évesen, mert később nem lesz rá annyi időd mint most fiatalon. (21F)
2017. ápr. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
17 és fél évesen lett meg, saját autóm nincs, a családi kocsit hajtom. Szerintem nyugodtan elkezdheted, nem a tanulóautóban fogsz megtanulni vezetni, hanem amikor már egyedül vezetsz. 18/f
2017. ápr. 8. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

15-16 lehettem, amikor a földeken már egyedül vezettem traktort, autót.

A jogsit viszont csak 19 évesen csináltam meg.


Ha úgy érzed, nem állsz még készen rá, akkor ne vágj bele. Én nagyon élvezem a vezetést, épp ezért én már alig vártam, hogy papírom is legyen róla. Annyi előnye van, ha most csinálod meg, hogy a középsuli mellett sokkal könnyebb időt szakítani rá, mint meló vagy főiskola mellett. Meg évről-évre egyre drágább lesz, szóval érdemes minél korábban letudni.

2017. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Első:


Pontosan!



Sajnos rakás ilyen idióta van. Azt hiszik hogy hibátlanok, és annyira profin tudnak vezetni hogy kizárt hogy valaha balesetet okoznának úgy hogy száguldoznak, mikor a legjobb pilóták is nemritkán összetörik az autót, márpedig rájuk szerintem ráakasztható a " tudnak vezetni" minősítés.

Ha ők is összetörik a kocsit, akkor az ilyen racsingboyok mit gondolnak, hogy ők jobbak?



Tény, én is néha megeresztem a kocsinak, de szigorúan ésszel, lakott területen kívül, olyan helyen ahol ismerem az út minőségét, és nem jár épp senki.


Kérdező: Ha nem érzed késznek magad, nyugodtan várj még pár évet, bár nem biztos hogy ez magától el fog múlni, lehet hogy ha belevágnál akkor elmúlna ez a félelem miután megtanultad a KRESZ-t, és elkezded használni.

Mellesleg annyi pótórát vehetsz ki, amennyit csak szeretnél, és ha letetted a jogsit akkor sem lesz kötelező rögtön vezetni.

2017. ápr. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
52%
Csináld csak meg, mert a jövőben még szükség lehet rá, munkád miatt, családod, lesz, stb.
2017. ápr. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én 17 évesen is megcsináltam volna de nem volt rá pénzem. Aztán ballagás után lett pénzem, szülők kipótolták és így lett meg a jogsim miután a 19-et betöltöttem.
2017. ápr. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt pedálos Moszkvicsom(is)..na az tökéletes előkészítés volt a jogsihoz, amit 17 évesen meg is szereztem.

Azzal együtt pont megfelel a mostani tömegközlekedés. Főleg, amióta a telefonomon látom, mikor ér a megállóba a kívánt járat.

2017. ápr. 8. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!