Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vannak itt olyanok akik nem...

Vannak itt olyanok akik nem rég kapták meg a jogsijukat autóra? Milyen autón tanultatok meg vezetni? Dízeles vagy benzines?

Figyelt kérdés
Én dízelessel tanultam és egyszerűen nem tudok benzinest ,,vezetni"..
2013. aug. 16. 13:40
 1/4 Sinead ***** válasza:
2 hónapja hozta a postás körülbelül. Egy VW Golf IV 1.9 TDI-n tanultam, most egy Opel Corsa C-t hajtok 1.2-es benzines motorral. Néha egy Suzuki Ignis 1.3-as benzinest is vezetek. Úgy 500 indulásból kb 1 végződik csak lefulladással, szóval szerintem jó vagyok.
2013. aug. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én 1 éve kaptam a jogosítványomat, Opel Astra H-n tanultam, 1.7 CDTI, 110 lovas dízel. Azóta körülbelül 15 különböző motorú autót vezettem, a leggyengébb egy 1.0-ás suzuki swift volt, benzines természetesen. Nem volt gondom az elindulással soha, bár volt hogy lefulladtam egyszer kétszer, de ez mindenkivel megesik, főleg ha először vezet egy adott autót.

Én mindig úgy szoktam vezetni a benzinest, mikor először ülök benne, hogy kicsi gáz, és lassan engedem a kuplungot, így hamar kitapasztalja az ember, hogy az adott autót hogyan kell "vezetni", lefulladás nélkül.

2013. aug. 16. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
lassan egy éve van meg, én is dízelesen tanultam és most benzinest vezetek. Elején szokatlan volt főleg az elindulás de idővel belelehet szokni. Elkezded óvatosan nyomni a gázt közben még óvatosabban veszed fel a lábadat a kuplungról. Idővel egyre jobban fog menni, és majd nem kell ezen parázni, meg lefulladni se fogsz amikor megtalálod a kocsi fogáspontját:)
2013. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Toborc ***** válasza:

dizelen tanultam. most egy orosz csodával közlekedek.(lada)

nem nagyon van rajta alapárat, szal kcisit nehéz, de meg lehet szokni mindent. csak vezetni kell.

ha neked tényleg enynire nem megy akkor otthon (ha van udvarodtok, kapubeálló stb, ha nics akkor vmi parkoló ) beülsz a kocsiba és ezt csinálod : elindulsz, megállsz, elindulsz, megállsz, visszatolatsz, megállsz stb és gyakorolod amig nem fog menni. (tipp : miközben lassan engeded fel a kuplungot "játssz" a gázzal, vagyis nyomogasd finoman. igy nem fogod felpörgetni és el is lehet indulni (de amikor már indula kocsi akkor tarts meg ott ahol megy))

sok sikert

2013. szept. 29. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!