Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért veszik ki az autósokból...

Miért veszik ki az autósokból a tolerancia? Régen ha trafipax volt valahol integettek villogtak, ezt már csak vidéken tapasztalom. Pedig egyre több az ellenőrzés!

Figyelt kérdés
2010. máj. 13. 05:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Engem már akartak -régebben- megbüntetni a villogással jelzésért! Sokat kellett magyarázkodnom, de megúsztam.
2010. máj. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Emberi dolog, ha hibázik az ember! Én sem vagyok tökéletes! De azért egy ilyen táblát pl nem észrevenni..
2010. máj. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Simán elkerülheti a figyelmét bárkinek, főleg ha olyan helyre van kirakva, pl. fa mögé vagy éles kanyar után.

Itt a környéken is van egy balra kanyarodni tilos tábla és mivel az út szélétől kb 3m-re rakták ki, senki nem látja, de aki mégis észreveszi, azis leszarja.

És persze nem oda állnak a zsaruk, meg nem is oda, ahol az egyirányú utcában jönnek szembe 60-al...

2010. máj. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy itt a szabályok betartását csak a gyorshajtókra illesztik rá. De mi van azokkal a 80 éves bácsikkal, meg a hétvégi sofőr anyukával, aki nem mer menni 30-nál többel. Ez nem szabálytalan? Nem a p_csát! És ráadásul ugyanolyan balesetveszélyes, mert ugye előzésre kényszerítik az embert.

A kérdésre válaszolva, én szoktam jelezni, ha trafit látok. Bárki siethet bármi miatt, nem feltétlenül a szabályokat akarja megszegni. Nekem múltkor a párom rosszul lett, és amikor kaptam a telefont, bizony úgy rohantam, hogy átléptem párszor a megengedett sebességet. De lekakálom. 100 évben egyszer velem is előfordulhat. És ha mondjuk eközben trafi lett volna, meg köszöntem volna annak, aki jelzi.

2010. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

06:51 te vagy a király.Jól megfogalmazod,sok aberáltnakértelmezési gondjai is vannak.Azt írta,hogy épitkezésen KINT FELEJTETT tábla.Azaz vége az épitkezésnek.

Multkor 40es táblához álltak be a bokor mögé ,térd magasságban volt a traffi,épp pakoltam valamit ,csak azért nem mentem többel.

Én szivem szerint összetudnám verni azokat akik nem jeleznek,mivel az embereknek össze kell fogniuk,mert senkinek nincs pénztermő fája.

2010. máj. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Ahol lakom van egy szakasz (lakott területen) kb 4-5 éve van végigrakva ez a szakasz 30as táblával kb 1 km-en keresztül mert a balf@sz nyomi munkások lusták voltak elszedni mikor végeztek....Ez még csak a jobbik eset mert ugye városban 50 a max és erről le lehet lassítani , de tudok lakott területen kívül is egy olyan helyet , ahol kintfelejtettv 30-as tábla van , élmény (lenne) 90-ről 30-ra lassítani főleg ha jönnek mögöttem...

Am én is szoktam villogni ha trafit vagy ellenőrzést látok.

2010. máj. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én szoktam villogni. Én gyorsabban megyek, mint a megengedett, de nem száguldozok, pedig ha valaki megtehetné, akkor az én vagyok. De kérdem én? Ki az, aki a Tesco parkolóban betartja az 5 km/h-t? Nekem már 20 km/h alatt csúsztatnom kell a kuplungot, nemhogy 5-nél... És állítom, hogy abból jóval kevesebb baleset van, hogy az emberek 10-20%-kal gyorsabban hajtanak, mint hogy rendszeresen nem adják meg a jobbkezet, vagy szarnak a kocsi állapotára és nincs téligumi, vagy vasig van kopva a fék, vagy ki van égve valamelyik izzó stb.
2010. máj. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az értelmes válaszokat, úgy látom érdemes volt ezt a kérdést feltenni. A többieknek balesetmentes vezetést kívánok, és húzodjanak a jobb oldali sávba, mert ugye jobbra tartás van. Nem a belsőbe döcögünk és integetünk, hogy 70-el lehet menni!!!!!
2010. máj. 13. 15:37
 19/20 anonim ***** válasza:
Én ha látok rendőrt vagy trafit mindenkinek jelzek aki szembe jön.Ha érdekli akkor lassít ha nem akkor le sz..om
2010. máj. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
én is szoktam villantani mutogatni a szembejövőknek, hogy trapax-ra számítsanak.
2014. máj. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!