Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kuplung és fék helyes használata?

Kuplung és fék helyes használata?

Figyelt kérdés
Az oktatóm úgy tanította, hogy pl. piros lámpához közeledve benyomom teljesen a kuplungot, így tartom végig, közben fékezem az autót. Miután megálltam, üresbe teszem a sebváltót, a kuplungot felengedem (ha szükséges, nyomom a féket, hogy ne guruljon el az autó). Most viszont több forgalmi vizsgáról szóló leírásnál is olvasom, hogy a helyes sorrend a fékezés, majd ezt követően a tengelykapcsoló benyomása. Most akkor mi van? :D Légy szíves részletes leírást írjatok, hogy mit meddig, mikortól stb. Nagyon "elméleti" ember vagyok, és sajnos az oktatóm ebből a szempontból keveset adott át, így vannak bennem kérdések. Előre is köszönöm a segítséget!
2017. ápr. 10. 18:27
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Az oktató hülye. Kinyomott kuplunggal nem gurulunk. Ez minimum a kuplungnak árt, és a fogyasztának sem jó, de nem ezek a nagy dolgok hanem hogy ha gyorsan menni kéne tovább, akkor bénázni fogsz, mert nem lesz megfelelő fokozatban a váltó, a kulpungot is hirtelen kéne felengedni az meg rángatással fog járni, meg amúgy is oda kéne figyelni erre a folyamatra, ahelyett hogy simán a gázra lépsz.
2017. ápr. 10. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Csináld úgy ahogy az oktatod kéri. De. A lényeg hogy fekezel akkor legyen motorfek, sokkal biztonságosabb majd amikor a fordulatszám olyan 1300 rpm lesz akkor kuplung. Ezzel üzemanyagot takaritassz meg és ráadásul biztonságos is.
2017. ápr. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

A motorféket rendszeresen használom. :)

Köszönöm a válaszokat, azt hiszem, jobb lesz, ha a vizsgán nem fordítom meg a dolgokat, ha eddig az összes vezetéssel töltött órámban fordítva csináltam. Majd ha már egyedül leszek, rászoktatom magam a helyes módra. :D Szerintem egyébként azért kérte így, hogy véletlenül se fulladjon le a kocsi.

2017. ápr. 10. 20:58
 14/16 anonim ***** válasza:
Sikerült a vizsgád?
2017. ápr. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igen! :)
2017. ápr. 12. 17:46
 16/16 anonim válasza:
Azóta hány autóbalesetben volt részed?
2020. aug. 10. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!