Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezetés közbeni telefonálásért...

Vezetés közbeni telefonálásért mekkora bírság lehet?

Figyelt kérdés
Jöttem haza a "dugóba" körforgalom előtt történt az eset telefonálnom kellett akkor lettem figyelmes hogy velem szemben áll egy civil rendőr autó benne a trafipax az anyós ülésen, mekkora bírság lehet ebből? maximum a kuplungot csúsztattam tehát 1-5km/h val mehettem.

2017. ápr. 13. 17:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

Szia!

Ennek a szabálysértésnek 30.000 ft a díjtétele.

2017. ápr. 13. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az marha jó, és a mobil trafi is nézi ezt? pár méterre volt...
2017. ápr. 13. 17:20
 3/11 anonim ***** válasza:
36%

"telefonálnom _kellett_"


LOLz.


Telefontartót 2-3ezerért kapni, kihangosítva felvenni meg plusz egy kattintás.

2017. ápr. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Azért hogy komolyat is írjak: ha mákod van, nem nézték a telefonálást, de ezt innen nem tudjuk megmondani.
2017. ápr. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyám hívott, ha nem veszem fel akkor az nyír ki, mellesleg nem hinném hogy a dugóban araszolva nyíl egyenes darabon bárkit is elüthettem volna...
2017. ápr. 13. 17:27
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

A rendőrök meg a dugóban araszolgatók között biztos gyorshajtókat kerestek...

Szerencsével meg is úszhatod, ha nem, fix tarifás a büntetés: 30ezer, sebességtől független.

2017. ápr. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
90%

Helyszíni bírsággal sújtható.

Ha kiszabják, kötelező mértéke van: 10 000 Ft. Ettől sem több, sem kevesebb nem lehet. ← 63/2012. (IV. 2.) Korm. rendelet az egyes közlekedési szabálysértések miatt alkalmazandó szabálysértési pénzbírság, illetve helyszíni bírság kötelező mértékéről, valamint a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről szóló 2012. évi II. törvénnyel összefüggő egyes kormányrendeletek módosításáról 6. melléklet 1. sorszám

[link]

A jogszabályok:

[link]

[link]


Ha a vezető elismeri a bírság jogosságát, akkor jogerőre emelkedik; az adott határidőn belül meg kell fizetnie.

Ha vitatja, és szabálysértési eljárás során megállapítják a vétkességét, akkor pénzbírságot szabnak ki, aminek kötelező mértéke - a fenti táblázat szerint, erre a szabálysértésre – 20 000 Ft.


Ha nem állapítják meg a vezető személyét (nem állítottak meg, tehát nem tették), az üzembentartónak küldik a bírságot (ha küldik). Ő nyilatkozhat, hogy ő vezetett-e? Ha úgy nyilatkozik, hogy nem, és hozzátartozója vezetett, akkor megtagadhatja, hogy szabálysértéssel vádolja, és ezzel élve, megtagadja megnevezését. ← 2012. évi II. törvény a szabálysértésekről, a szabálysértési eljárásról és a szabálysértési nyilvántartási rendszerről 60. § b).

A jogszabály: [link]


Egyébként, a VÉDA rendszernél kikapcsolták az ezt ellenőrző funkciót, mert sok vitára adhat okot. Ezt már jónéhány hónapja bejelentették.

2017. ápr. 13. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
nem kapsz semmit.
2017. ápr. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jajj hála isten nagyon köszönöm egyébként Anyámé az autó én csak használom. Szerintem feltűnne annak aki csinálja hogy rendszámra női nevet ír ki a volánnál pedig férfi ül :D Köszönöm akkor egy kicsit megnyugodtam.
2017. ápr. 14. 09:35
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi hogy utána néztél a jogszabálynak! ill. hogy én általam is érthetővé tette! Köszönöm! :)
2017. ápr. 14. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!