Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha például gyári 16" felninál...

Ha például gyári 16" felninál eggyel nagyobb 17" felnit rakatok a kocsimra kisebb "peres" gumikkal, akkor tényleg árthatok a kocsimnak?

Figyelt kérdés

és tényleg nem lesz komfortos az autozás , tényleg rázni fog az autó? és a fogyasztás is megnőhet?

Ezt a cikket olvasva nem merek nagyobb felnit venni pedig azzal mutatosabb lenne:


[link]


Köszi a válaszokat!


2017. ápr. 13. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen is meg nem is. A rugozatlan tömeg fontos általános sulis tananyag volt. A lényeg ha pár kilóval nehezebb a felni akkor az arra optimalizált lengéscsillapítók és rugok már nem tudják kellően lekezelni ezt. Ha jó frlnit veszel az drága akkor jó lehet illetve kisebb a romlás mértéke..
2017. ápr. 13. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

és jó minőségü felniknek hol kezdődik az ára ?


[link] ez jónak számít?

2017. ápr. 13. 19:52
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:

Nekem pont a cikkben írt méretek vannak, ültetve is van mellé, semmi bajom nincs vele.


Persze ehhez az is kell hogy ne a motorháztetőt nézd hanem tudj vezetni. Kerülgetem a kátyúkat, óvatosan megyek fel a padkára (és csak ha muszáj). Valóban jobban ráz, de engem nem zavar, más sem panaszkodott ha beült.


Az én felnimnek darabja 60pénz (17x7), olyan középkategóriásnak mondanám.

2017. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Legtöbbször az szokott ártani a komfortnak, ha sokkal nehezebb felnit raksz fel. Fogyasztás az nagyban motorfüggő, de csökkenni semmiképpen nem fog mert szélesebb gumi fog kelleni a váltóméret megtartásához.


felgenoutlet.de itt tudsz böngészi felnik között ahol írnak súlyt is

2017. ápr. 13. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! inkább nem kockáztatok maradok a 16" nál.
2017. ápr. 14. 11:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!