Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autó vásárlásakor elintézendők?

Autó vásárlásakor elintézendők?

Figyelt kérdés

Arra vagyok kíváncsi,ha az ember vesz egy használt autót 180.000-ért érvényes magyar okmányokkal, sok műszakival,törzskönyvvel, akkor milyen elintézni valók vannak,milyen sorrendben és van-e határidő,illetve ezek milyen plusz költséget vonnak maguk után az autó árán kívül?

A válaszokat köszönöm!



2017. ápr. 16. 09:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A biztosítás legyen a legelső, anélkül elvileg egy centit sem mehetsz. Ezt online megkötheted és befizetheted kb. negyed óra alatt, utána van 15 napod az adásvételivel és a biztosítást igazoló dokumentummal beballagni az okmányirodába, kormányablakba. Az átírás egy átlagos autónál 50-60 ezer forint. Bankkártyával is kifizetheted az okmányirodában, akkor nem kell a postára rohanni a csekkel.
2017. ápr. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Mikoo01 válasza:
Mielőtt kifizeted a vételárat, elmentek eredetiség vizsgára. Megyegyezés alapján kifizetitek 17e ft-ot. Ha rendben van az autó, megírjátok az adásvételit. Kifizeted, hazamész vele és rögtön kötsz interneten egy kötelezőt rá, saját adataiddal kitöltve. Amint kapsz visszaigazolást a biztosítótól, kinyomtatod. Adásvételivel, eredetiség vizagával, forgalmival, törzskönyvvel, kgfb papírral és személyes irataiddal bemész egy okmányirodába és a nevedre iratod. Ott kell fizetni illetéket. Én egy Yaris átírásánál 60e ft-ot fizettem.
2017. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Első biztosítás még aznap. Aztán eredetvizsga aszem 15 körül. Átírás 20-60 között.

Nekünk a Chevrolet spark átírása 25 volt míg egy c Vectra 60

2017. ápr. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Mikoo01 válasza:
49%
Első az eredetiség vizsga. Miért kötsz rá előbb kötelezőt, ha a vizsgán meg kiderül, hogy esetleg lopott az autó?? És ráadásul még nem is tied az autó?? Első mindid az eredetiség vizsga úgy, hogy még nincs aláírva az adásvételi. 17e ft rizikót megér.
2017. ápr. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Amikor megvásárolja az autót, megírják az adásvételit, kifizeti, akkor a biztosítás az első! Az eredetiségvizsgálat utólag is elvégezhető. Ha van törzskönyv, netán 6 éve egy családnál van az autó országon belül, és nem egy "magánimportőrtől" vásárol egy 2 hete Olaszországból behozott autót, akkor nem feltétlenül kell elsőnek lenni az eredetiségvizsgálatnak.
2017. ápr. 16. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Mikoo01 válasza:
Persze, lehet így is. De a logika szerint nem így kell. Megkötsz A00-ban 50e ft-ért egy kötelezőt. Elviszed az autót, kifizeted mondjuk abban a tudatban, hogy első tulajtól vetted a magyar belpiacos autót. Aztán utólag viszed eredetiség vizsgára és ott kiderül, hogy esetlegesen lopott az autó, vagy bármi mas gond van vele. Én így nem csinálnám, de persze lehet kgfb kötés és adásvételi aláírás után is eredetizség vizsgát..
2017. ápr. 16. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a segítséget! Most már minden világos (eredetvizsga,adásvételi,kötelező biztosítás,a papírokkal okmányiroda kormányablak,csekk befizetés,és utána már csak az autómosás marad :D ) ...ugye? :)

DE LENNE MÉG EGY KÉRDÉSEM..ha egy 20 éves,60kw-os autót 180 000-ért kínálnak, akkor kb. mennyi a plusz költség? mert gondolom ebben az esetben nem 60ezer az átírás?

Köszönöm!

2017. ápr. 16. 11:59
 8/13 anonim ***** válasza:
A biztosítás mindig az első, azért mert az adásvételin nem véletlenül van óra perc is feltüntetve. Ha megveszed reggel 9-kor, okozol vele egy 1,5 milliós kárt 11-kor és utána kötöd a biztosítást, akkor az zsebből fizetős lesz. Az, hogy az eredetvizsga szerződéskötés előtt vagy után van, az már megegyezés kérdése. Az eredetvizsgán kiállított igazolással és biztosítással lehet menni a kormányablakhoz 15 napon belül (a vásárlástól számítva). Ott adnak új forgalmit, majd postázzák a nevedre szóló törzskönyvet.
2017. ápr. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Itt egy kalkulátor:

[link]


Biztosítást pedig valamelyik alkusznál kösd online.

Pl:

[link]

2017. ápr. 16. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én először biztosítást kötöttem, még az eladó udvarában. majd rá egy hétre kb. eredetvizsga és aznap délután okmányiroda.

Szombaton/vasárnap talán nincs is eredetvizsga(nem tudom, csak tipp).

Az autóért amúgy átutaztam a fél országot kb, hazafele meg is állítottak a rendőrök, odaadtam a forgalmit, meg mondtam hogy itt az adásvételi, csomagtartóban a laptop rajt pdf-ben a biztosítás. Nem is szórakozott velem e mondat után semmit, ránézett az iratokra, még szondát sem fujatott.

Előttem mögöttem fújtak az autósok!

2017. ápr. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!