Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli pihenésből elővett...

Téli pihenésből elővett motornál miket kell feltétlen átellenőrizni, esetleg milyen tisztításokat kell végezni?

Figyelt kérdés

Kezdő motoros vagyok és lány. De eddig mindent magamnak csináltam. A motoromat télre ugye letettem, de így, ahogy eljött a tavasz ideje elővenni. Néztem a láncot, úgy érzem ráférne a tisztítás, de azt olvastam, hogy a láncot nem kell feltétlen letisztítani.

"A lánc a motor leggusztustalanabb alkatrésze. Koszos, olajos, de bármilyen meglepő, így érzi magát igazán jól, és működik tökéletesen." Ezt egy láncápolási oldalon olvastam. Persze azért valahogy le akarom tisztítani. Sajnos nem volt lehetőségem sehová bezárni, így a legtöbb amit tettem, hogy vettem neki egy ponyvát, ami védte a víztől. Ettől eltekintve észrevettem, hogy eléggé nehezen fordulnak a kerekek és a kormány is. Mit lehet velük csinálni? Vagy csak használjam? A fékbetét is kicsit berozsdásodott, de gondolom az a fékezésekkel majd lekopik.

Bármilyen építő jellegű hozzászólást és tanácsot szívesen fogadok. Leszólást fikázást, nem kérek, mert nincs rá szükségem és nem leszek tőle előrébb! köszönöm! 20/L



2017. ápr. 16. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia! Kicsit hosszú lenne leírni a teendöket. Erröl a linkröl válogass. Olvass el több cikket is. Nagyjából ugyanazokat írják, de akadhat mindig valami apró trükk ami az egyikben benne van a másikban meg nincs.


[link]


Jövöre már menni fog ezek nélkül is. Összel majd keress rá a neten a motor téli tárolására is.

Kormány tolagatás közben egyébként is nehéz, lehet csak elszoktál töle. De mindenképp ellenörizd a helyes guminyomást! A fékbetét nemigen rozsdásodik, nem fémböl van. Legalábbis az a része ami fékez :-) . A féktárcsáról meg lekopik pár fékezés után. Az elsö kör legyen óvatos és viszonylag lassú. Utána nézd körbe,h rendben vannak-e a dolgok, müködik-e minden, fognak a fékek, nem folyik az olaj. Ha minden ok. akkor további jó és balesetmentes motorozást!

2017. ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Igen a féktárcsákra gondoltam valóban :) Köszönöm szépen!
2017. ápr. 18. 14:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Szivesen.
2017. ápr. 19. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!