Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Eladtunk egy autót kereskedőne...

Eladtunk egy autót kereskedőnek de adásvételit nem adott?

Figyelt kérdés

Az autón hitel volt, mondták nem gond, megegyeztünk egy árban, a különbözetet ki fizették ott helyben kpben és egy bizományosi szerződést adtak.

Én nem voltam benn csak párom mivel az ő nevén volt, alá kellett elég sok mindent irni, és végül egy bizományos értékesítésről adtak papírt.

Ez csak a hitel miatt lehet? (hazafelé vettem csak észre).

Rajta van hogy biztosításnak kell lenni az autón mig el nem adják (éves biztosításunk volt ami 1 hónap mulva járna le igy addig nem gond).

Kapunk valamit ha eladják? (papírokra értem).


Nem akarom őket minden kis dologgal hivogatni így előbb itt raktam fel a kérdést hátha volt már igy valaki.


Autó, forgalmi, papírjai a kereskedőnél, pénz nálunk.


2017. ápr. 18. 08:38
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem adtátok el!


"Rajta van hogy biztosításnak kell lenni az autón mig el nem adják"

Ha kell valakinek, a vevővel majd megírjátok az adásvételit.

2017. ápr. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A kérdező mér nem fog megírni semmit, mert szerintem a sok aláírni való között ott volt egy félig kitöltött adásvételi szerződés. Ez a módszer rég volt divat a legalja neppereknél. Csak az a gond, hogy ha akár az eladónak, akár a vevőnek valami gondja van, akkor a nepper felteszi a kezét, hogy ő nem is látta az autót!

Ha meg nem adja el soha, csak félretolja a telep sarkába, akkor örökre az eladó tulajdona marad, a biztosítással és adóval együtt!

2017. ápr. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat felkerestem az illetőt akivel intéztük az ügyeket.

A hitelt kifizették a törzskönyv megérkeztével megírjuk az adásvételit. A bizományos csupán a törzskönyv megérkeztéig él, erre az időre szükséges a biztosítás, hogy addig is kirakhassák.

Így minden rendben még1x köszönöm :)

2017. ápr. 18. 09:34
 4/4 anonim ***** válasza:
Így már egy fokkal szebb a kép.
2017. ápr. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!