Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Futár/Pizzafutárnak jármű...

Futár/Pizzafutárnak jármű választás, avagy hogy melyik az a jármű, amelyikkel a legolcsóbb kivitelezni a szállítást, és melyikkel a legkedvezményezőbb ez a munka?

Figyelt kérdés

Alapvetően a futárok 80, hanem a 90%-a saját járművel dolgozik. Legyen szó autóról, vagy motorkerékpárról. Sok helyen a saját járművel dolgozók elmennek, új munka után keresgélni, hiszen nem kifizetődő hosszútávon saját autóval dolgozni. Senki nem fizeti meg neked a járműnek a kopását, hiába, hogy fizetik neked a teljes összeget az üzemanyagban. Ha te mégis úgy gondolod, hogy ezt csinálni szeretnéd, mert megszeretted, vagy csak mert szimplán ehhez van kedved, akkor nagyon figyelj arra, hogy olyan járművel szállítsd az ételt, ami úgymond multi funkciós, ha lehet így mondani. Azaz nézzük a fontosabb szempontokat:


1: Olcsó fenntartás.

2: Átlagos, tűrhető fogyasztás.

3: Viszonylag olcsó, könnyen beszerezhető alkatrészek.


Mind ezek mellett fontos az, hogy olyan autód legyen, hogy ha városban gürizel, akkor könnyen tudj vele forgolódni, a kisebb utcákban is, a különböző "xy" elnevezésű közökben. Nem Polskira gondolok nyilván, habár azzal elég könnyű lenne a munka. :) :D

Hál istennek, kombi autóval én még futárt nem láttam, egyáltalán nem is tanácsos dolog befogni erre a célra például egy mondeo-t, vagy egy astra-t, de ezt is lehetne sorolni. :)


Fontos az is, hogy azért tudj vele haladni.


Ezekből ki indulva sok (!) autót fel lehetne sorolni, de én most csak egy párat emelnék ki.


Suzuki Swift, Fiat Uno, Toyota Yaris, Honda civic.


Szerintem a Suzuki teljesen egyértelmű, hogy miért pont ez került az első sorba. :)


A suzukihoz gyakorlatilag szó szerint "elmegyünk a sarokra, és megvesszük ami kell" dolog működik, hiszen ez tipikusan az az autó, aminek amellett hogy alacsony a fogyasztása, átkozottul de megbízható, kivisz a világból, a kötelező szervizeken kívül nem is nagyon kell hozzájuk nyúlni (vezetési stíluson, illetve hogy hol használom dolgokon is sokat múlik, és természetesen azon is, hogy hogyan). Rengeteg alkatrész van hozzájuk, és viszonylag elég olcsón meg is lehet őket vásárolni. Na nem mintha egy Peugeot 206-al nem lehetne ugyan ezeket a feladatokat elvégezni és ezeket a támpontokat nem elégítené ki, de az már még sem egy ezres vagy 1.3-as autó, hanem nagyobb, na meg a francia autó az mégis csak francia autó. :)


Motor, robogó esetén én azt mondom, hogy csak négy ütem. Habár nem vagyok robogó párti, (egyáltalán nem vagyok az; félre értés ne essék, nem utálom a robogósokat, csak szimplán ez a féle motor stílus nem jön be nekem :)), erre a célra talán ezek a legalkalmasabbak. Ha ló erőre mész, akkor két ütem, ha megbízhatóság, és hosszú élettartam, akkor négy ütem. Tegyük hozzá azt, hogy egy négy ütemű robogónak jobb a fogyasztása, mint egy két üteműnek. (Simsonnal is lehetne ételt szállítani, sőt... De szerintem sokaknak problémás lenne az ételes doboz felszerelése... Tapasztalat. :D)


2017. ápr. 18. 22:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Robogó. Mással nem éri meg.

Egy volt pizza futár.

2017. ápr. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez itt kérdezős oldal, mi a kérdés? Mert a bemásolt cikk csak tanácsokat ad futároknak, ami valljuk be kevés embert érdekel!
2017. ápr. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Lényeges az alacsony fenntartási költség és hogy minél előbb megérkezzél a kajával.Erre csak a robogó alkalmas.Autóval, ha dugó van kihűl a kaja mire megérkezel.Rá adásul legtöbbször üzemi hőfok alatt maradna a motorja és sokat járnál dúsítóval ,ami még növelné az amúgy is nagyobb városi fogyasztást és kopást.A 2 ütemű robogó meg előbb eléri az üzemmeleg állapotot mint a 4 ütemű.
2017. ápr. 19. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Autónál beütt, egy komolyabb hiba, ugrikk 2 havi kereseted. A javítás miatt.+ 1-2 heted a melóból.
2017. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Vw lupo 1.4pdtdi és az 1.2-est tundom ajánlani kevés fogyasztás városban elég olcso a javítás kis helyen el fér és megbízható autó egyben
2017. ápr. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ilyen esetre természetesen dízelt érdemes, mindenképp. :) Nyomatékosabb, és olcsóbb, ez egyértelmű. Többet elmész vele kilométerben is, mint benzinnel. Hosszabb távon a dízel éri meg egyedül. Illetve ha megkíméled, és vigyázol rá, elvégzed a kötelező szervízeket is rajta időben, akkor meghálálja, és elvisz az ameddig csak szeretnéd, gyakorlatilag. :) Szerintem a Fiat Panda teljesen alkalmas erre a célra, sőt, luxus is. :)
2017. jún. 3. 00:58
 7/7 A kérdező kommentje:

Üdv!


6/6 válaszolónak.:


Igen, a dízelt azt lehagytam. :) Valóban, hosszabb távon az éri meg szállításra, mivel többet elmész vele, és nyomatékosabb is egyben. Amit a dízel tud 5000-es fordulaton, azt a benzin csak 8-9000-es fordulaton. :)


Én mondjuk a benzines kocsikhoz szoktam, és azokat pártolom leginkább (lehet hogy azért, mert nekem is az van :D), azonban ilyen célra nyilván, dízel. Ez egyértelmű. :)


Ahol én dolgozom, mint pizzafutár, ott is Fiat Panda-k vannak, és teljesen megbízhatóak (lennének, ha nem tennék őket tönkre, meg nem nyúznák), könnyű a kezelése is, és legnagyobb (első) csodálkozásomra, mennek is. :)


(++++

Az 1.3-as JTD MultiJet Panda-k fürgék. Egyszer az egyiket lepadlóztam. 162km/h volt a vége. Lehet hogy még ment volna picit tovább is, de nem volt szívem nyúzni. :) Pedig milyen élvezetes volt. :o *-* :D

++++)

2017. jún. 13. 23:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!