Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Csak szerintem nem olyan...

Csak szerintem nem olyan rosszak a TSI-k mint mondják?

Figyelt kérdés
Tudom sokan szidják és mondják, hogy nem szabad venni. De sok ember aki újonnan vett TSI-t és nem használtban gondolkozik kitudja milyen tulajtól, az 200.000km után is jó véleménnyel van róla. Mi is vettünk új Tsi-t igaz csak 100e km de eddig baj nincs. Totalcaron olvasni sok pozitív ítéletet ennél több km után is. Szerintem újonnan véve jól karbantartva nem megbízhatatlan és jó motor. De manapság elég sok az ilyen autó. Ha olyan rossz lenne nem mondanának róla jót akik sok éve használják. Nem az a félelem egyik oka, hogy a magyarok 99% használtban gondolkozik? Gondos tulajtól veszik ezeket használtan?

2017. ápr. 19. 13:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

A legelső TSI-k pocsékak voltak, főleg a láncos 1.2-es, de 1.4-et is hallottam már (valós) 50e kilométernél szétesni.

Ezeket a gyerekbetegségeket lassan kinőtte, de akkor is tény, hogy egy 1200ccm-s blokkból kisajtolni 122 lóerőt, meg egy 1.4-esből 160-at nem a tartós, hosszú élet titka. Egyébként jellemzően nem is maga a motor megy tönkre, hanem az egyéb sallangok: turbó, kettőstömegű lendkerék, kompresszor... mert ezekben minden van, amivel csak egy autónál szívni lehet.


A használtan vásárlásról: nem az a baj, hogy az emberek használtan veszik (ki tud manapság kifizetni 5-6 milliót egy új autóért?), hanem hogy olcsón akar keveset futott autót venni, kiköt a neppernél, aki 'németbő' behozza neki a 280 ezret futott Gófot, visszatekeri 150-re, mert a kedves magyar csak úgy veszi meg. Aztán csodálkozik a vevő, hogy szar a "keveset futott" TSI...

2017. ápr. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam a kérdésben mi is új TSI-t vettünk de még csak 100e km van benne.
2017. ápr. 19. 13:39
 3/17 anonim ***** válasza:

Az "gagyi" dévúmban 190e km-nél 18 évesen kellett hengerfejtömítést cserélni, azóta vígan megy tovább.

A TSI mikor fog neked elmenni 200ezret valami fődarab meghibásodása nélkül?

100ezret még egy óvatosan hajtott trabant is kihordta motorgenerál nélkül, nem lennék annyira boldog a helyedben:)

2017. ápr. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Ezek soha nem lesznek annyira megbízhatóak,mint a régi szívó benyásak.Amugy meg mindenki a saját lovát dícséri...A gondos tulaj meg már szólásmondás.Ahogy a megkímált,nemdohányzó,és még sorolhatnám.
2017. ápr. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Nyilván arra gondoltam aki tényleg jól fenntartotta nem csak mondja. Aki 6 millióért vesz autót nyilván fennt tudja tartani. Amúgy van aki nem dicséri ha nincsen miért az autóját. Én se azt mondtam, hogy jobb mint egy szívós csak azt, hogy nem megbízhatatlan. OFF: második válaszoló én inkább ülök egy újonnan vett TSI be mint egy tízéves öreg autóba és sokan ezt tennék szerintem ha lenne rá pénzük.
2017. ápr. 19. 14:36
 6/17 anonim ***** válasza:
El sem hinnéd,hogy a legsóherebbek pont azok,akiknek van pénzük.Azok hanyagolják el az autójukat a legtöbbször sajnos.Ha elkezd bekrepálni,inkább beadja kozmetikába,és megy eladásra utána.Sokat melóztam ebben,tudom.
2017. ápr. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Aki 6 millióért vesz autót nyilván fennt tudja tartani."


A fenéket. A díszmadár megveszi hitelre, hó végén már zsíros kenyérre sem marad, nemhogy szervizre, de legalább a szomszéd látja, hogy új autója van.

Rengeteg az ilyen szerencsétlen díszproli alatt levitézlett, jobb sorsra érdemes autó...

2017. ápr. 19. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

"inkább ülök egy újonnan vett TSI be mint egy tízéves öreg autóba"

Én meg vettem egy új szívó benzinest, amíg még lehet :)

A TSI ki volt zárva, vele együtt az egész VW konszern...

2017. ápr. 19. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Szerintem sem olyan rosszak. Bár nekem nincs és nem volt még ilyen autóm, de tudok 1.4 140 lovas TSI-t 300+ ezer km-mel (!), és semmi baja nem volt még. Az csak vicc, hogy nem bírnak ki 200 ezer km-t sem, lazán kibírják. Az utóbbi években pedig sokat fejlesztettek még rajta, és még jobbak lettek.
2017. ápr. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ne ezekre gondoljunk. Mi is vadi újan vettük meg 0 hitellel 100% önerővel és mindent megadtunk neki amit csak lehetett. És hiába került sokba az új autó semmit se kell miatta nélkülöznünk. Ilyen gazdákra gondoljatok ne azokra a rossz példákra amit a fent leírt időpontban írt a válaszoló!
2017. ápr. 19. 16:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!