Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Valaki segítsen! A szüleimmel...

Pedan09 kérdése:

Valaki segítsen! A szüleimmel azon vitatkozok napok óta, hogy meg van B kategóriás jogsim és ők azt mondják h mivel 17 vagyok csak úgy vezethetek h nagykorú űl mellettem. BAROMSÁG szerintem! Vki segít?

Figyelt kérdés
2012. jan. 2. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
18 éves korodig nem is kaphatsz jogsit.
2012. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nincs igazuk. A B kategóriás jogosítvány kézhezvételétől számítva bármikor vezethetsz egyedül, sem időbeni, sem helyi megkötés nincs (volt már, aki elmagyarázta, hogy a városból nem lehet kimenni). Utánfutót mondjuk nem vontathatsz két évig, de ezt talán túléled.

(és jogosítványt is lehet szerezni 18 éves kor előtt, a közkeletű tévhittel ellentétben)

2012. jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 dizus ***** válasza:
100%
Na az első nagy válasz már meg is érkezett.Miért nem lehet jogsija???A kérdésre a válasz: Nem kell hogy bárki üljön melletted.
2012. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
18 évesnek kell lenned,mire befejezed a jogsit !!!
2012. jan. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Nem kell 18 évesnek lennie. Aki betöltötte a 17. életévét, mehet gyakorlati vizsgára (persze ha előtte levezette a kellő számú órát és még elméleti vizsgát is tett).
2012. jan. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Egyedül is vezethetsz, csak Amerikában van ilyen, hogy régi jogsisnak kell egy ideig mellette ülni, de ennek az az oka, hogy ők jóval korábban jogsit kaphatnak már.

Nálunk 17 évesen (!!) lehet, és onnantól egyedül is vezethetsz.

Külföldön egy évig nem vezethetsz, és egy ideig nem vontathatsz. Ennyi.

2012. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
De bírom amikor ilyen tudatlan barmok okoskodnak! Lehet 17 évesen jogsija, és vezetheti egyedül!
2012. jan. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ha szlovákiai vagy akkor igaza van a szüleidnek.Nemrég lépett érvénybe itt a törvény h 18 év alatt is kaphatsz jogsit de 1 nagykorúnak kell melleted ülnie vzetés közben.

Amennyiben Mo-n élsz nem tudom.

2012. jan. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

haverom nyáron töltötte a 17et, ősszel lett meg a jogsija, és az ősök simán odaadják neki néha az Ignist, pedig az az egyetlen autójuk.


keresd ki nekik a jogszabályt, és told az arcukba. bár sztem ők is tisztában vannak vele, csak nem bíznak a képességeidben.

2012. jan. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Jogilag természetesen vezethetsz egyedül 17 évesen. Egyébként vannak bizonyos országok, ahol van ilyen szabály, pl. az előbb említett Szlovákia, de Németországban még régebb óta így van. Magyarországon viszont nincsenek különleges szabályok kiskorú vezetőkre.

Viszont mivel valószínűleg nincs saját autód, a feltételeket az fogja megszabni, akié az autó. És ha a szüleid úgy gondolják, hogy neked inkább nem kéne még egyedül vezetned, akkor ahhoz joguk van.

2012. jan. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!