Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Régi Suzuki Swifthez vettem...

Régi Suzuki Swifthez vettem egy használt gyári digitális órát. Kérdésem: hogyan kell bekötni? Link, leírás, rajz esetleg?

Figyelt kérdés
Megvan a helye, ahová be kell tolni, egy zárt doboz (eddig kis tárolórekeszként funkcionált). Lyuk nincs rajta, tehát gondolom, ki kell fúrni neki. Annak a csatlakozónak, ami a digitális óra végén van, nem találtam párját üresen. Találtam egy vagy két hasonló csatlakozót, de foglalt(ak), talán a rádióba megy. Nos, én házilag meg tudom ezt oldani vagy szakember kell hozzá? (Még soha nem csináltam ilyet.)
2010. máj. 14. 13:14
 1/6 anonim ***** válasza:
annak biztos nem fogsz gyárilag csatlakozót találni, nem volt hozzá valami jeladó? esetleg azzal kéne bekötni
2010. máj. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hali! A Stekernek ott kell lennie a rádió mögött, elvileg vagy zsugorcsőbe, vagy műanyagcsőbe van húzva. Simán rá kell tolni a stekkert, és működni fog.

Remélem segítettem.

2010. máj. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget! A stekkert megtaláltam, összekapcsoltam és működik (világít). 1-2 probléma azonban még maradt: azt a műanyag rekesz-félét, amibe a digitális órát be kéne helyezni, nem tudom kihúzni (rögzítve van?). Tehát gondolom át kéne fúrni a hátulját, hogy be tudjam kábelezni a helyén. Tehát ott bent, a rádió alatt is kifúrhatom? Másrészt nem tudom, de elég nehézkesen, nyakatekert módon sikerül hozzáférni ott hátul ahhoz a helyhez, mert elég kis hely van a Suzuki műszerfala alatt. Ki kellett másznom, hogy másként beállított kézzel újra bemászhassak, mert ott lent már nem tudom behajlítani újból a kezem.

Másik kérdésem: hogy lehet rajta a pontos időt beállítani?

2010. máj. 16. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

ki lehet venni azt a rekeszt is:

lepatintot a műanyag dekorlemezt az elejéről (a szellőzőkig lejön körbe. egy vagy két csavar tartja alulról az állítókarok alatt, amikor az lejött, a borítás alatt van 2 csavar, amit kitekersz, elkezd lifegni a rekesz. A középkonzol hátuljánál, a középső merevítőnél asszem van egy 6-os normál anyacsavar, azt letekered, és ki tudod húzni a rekeszt. Remélem segítettem.

2010. máj. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Végül is sikerült a művelet, de nem teljesen a leírtak szerint. Kicsavaroztam ugyanis pár csavart, lejött a műanyag borítás, de akkor láttam, hogy még a felső műanyagot is le kellene szedni, mert oldalt is csavarozva van. Rájöttem, hogy van a rekesz végén egy kör alakú rész, amit aránylag könnyen át lehet ütni. Miután kijött, nagy nehezen sikerült beletuszkolni a csatlakozót és összekapcsolni az órával. Végre működik! (Bár igen sok időbe és kotorászásba került...)
2010. máj. 26. 14:56
 6/6 suzuki8 válasza:
Én ugyanígy jártam,de érdekes módon az óra csak úgy működik jól (óra funkció és háttérvilágítás )ha a csatlakozó fekete vezetékét kiiktattam
2015. febr. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!