Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2t vízhűtéses motornak mennyi...

2t vízhűtéses motornak mennyi az ideális motor hőmérséklet?

Figyelt kérdés

Azt szeretném tudni hogy mikor melegszik túl a motor és honnan tudom hogy már túl melegszik e mellet hogy hogy csokkentsem a hőmérsékletét ha nem tudok esetleg megállni vele?

Válaszokat előre is köszönöm:D



2017. ápr. 22. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:

90 celsius.

A lényeg, hogy a hűtővíz ne forrjon fel, a gáz (gőz) már probléma, azt a hőfokot nem szabad elérni

2017. ápr. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2017. ápr. 22. 14:49
 3/6 kiitos ***** válasza:
Minél magasabb lenne az ideális, zárt hűtővízkörnél a forrás 100 fok felett van , kilencven egynéhány a használatos hőfok.
2017. ápr. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szóval meg 100 fok is ugy ahogy jonak szamit?Es honnan veszem eszre ha mar kicsit melege van:D? Illetve tegyük fel megyek túrázni es folyamatosan 70-80km/h fel gazzal megyek(50cc) es ilyenkor melegszik jobban vagy ha varosban megyek kb 50nel
2017. ápr. 23. 17:50
 5/6 kiitos ***** válasza:

A vízhűtéses motorokba van beépítve túlmelegedés jelző.

A hűtővíz felforrásakor gőzzel jelzi ha "melege van".

A gőz eltávozik valahol általában a vízbetöltő sapkában van túlnyomás-szelep , és ezen látványosan fújja ki a gőzt.

Nekem volt lég-olajhűtésű motor , az nem jelez. nyáron lassú araszolgatáskor felmelegszik 160-fok fölé .


a Tiédet is a menetszél hűti ha ez nincs akkor forróbb lehet, főleg ha nincs ventilátor.

2017. ápr. 24. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm a segítséget:D

Hát szerencsére van ventilátorom amit folyamatosan járatok de nem tudom mennyit érhet ha folyton megy és ha előre jelez a hőfokjelző gondolom akkor sincs meg nagy baj ha akkor mikor kijelez rogton megallok huteni vagy akkor mar gond van?

2017. ápr. 24. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!