Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez mennyire szabályos régi...

Ez mennyire szabályos régi Swiften?

Figyelt kérdés

96 utáni Swiften láttam olyat, hogy a ködlámpa meg a rendszám közé volt fel szerelve multifunkciós menetfény. Motor beindításnál világított teljes fénnyel, világítás felkapcsolásakor elhalványult, helyzetjelzőként funkcionált, de indexként is villogott. Egyik kérdésem, hogy ez így szabályos ráadásul a rendszám nagyságú távolság a kettő között elegendő?


A másik kérdés azzal kapcsolatos, hogy ezt kerek ködlámpás Swiften láttam, nekem meg kocka ködlámpás van. Van esélyem arra, hogy egy ilyenre is feltudják szerelni ráadásul rendőr biztosan?


[link]



2017. ápr. 22. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A menetfény ilyen módon nem működhet. A kérdést a 6./1990. KöHÉM-rendelet minden részletre kiterjedően szabályozza, ajánlom figyelmedbe, annál jobban nem lehet elmagyarázni (még a telepítés helye is szépen le van benne írva).

Az tény, hogy a rendelet ilyen jellegű működést nem engedélyez egyetlen lámpatestnek sem. A DRL-nek motorindításkor automatikusan kapcsolnia kell meghatározott fényerővel, tompított fényszóró kapcsolásakor el kell aludnia, az irányjelzővel meg nem villoghat együtt. Ráadásul a színük is eltérő, már ez sem stimmel. A helyzetjelző pedig megint más történet. Tehát felejtsd el, az ilyen karácsonyi égősorok nem közúti forgalomba valók.

2017. ápr. 22. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"multifunkciós menetfény"

A KÖHÉM rendelet ilyet nem ismer(egyébként a Kresz sem) innentől eleve nem lehet szabályos.A működésmódja meg alapból a tarkónlövés kategória.Amennyiben belefutsz egy NKH ellenőrzésbe és jópofa a vb akkor garantáltan ugrik a forgalmi,és egy rendőr is valszeg vastag csekkel enged tovább egy igazoltatáskor.Utánna persze lehet a sajnálkozó posztokat kitenni fb-ra,hogy micsoda mocsok egy valamik ezek a hatóságok...Én mindenesetre nem kísérletezgetnék ilyennel,ráadásul egy 20 éves swiftból ezzel nem lesz új autó...

2017. ápr. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Az kimaradt, hogy az indexnèl sárgára váltott ès úgy villogott, de azt hittem, hogy ez egyèrtelmű lesz...


Amúgy új autóknál is látni ilyet, hogy a menetfèny indexkènt is szolgál csak ott alapból az a gyári index lámpa míg egy Swiftnèl van külön index, tehát a menetfènnyel 2-2 index lesz ami nem tudom szabályos e

2017. ápr. 22. 20:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az kimaradt, hogy az indexnèl sárgára váltott ès úgy villogott, de azt hittem, hogy ez egyèrtelmű lesz..."

Amilyen rettenetes LED-sorokat látok újabban mindenhová felhenkölve, nem lepődöm én már meg a hupililán villogó féklámpán sem. Úgyis megmagyarázza a tulajdonos, hogy "há' így azér' jobban látni az ótót".

"Amúgy új autóknál is látni ilyet, hogy a menetfèny indexkènt is szolgál csak ott alapból az a gyári index lámpa míg egy Swiftnèl van külön index, tehát a menetfènnyel 2-2 index lesz ami nem tudom szabályos e"

Nem szabályos, irányjelzőből oldalanként 1-et engedélyez a rendelet. Egyébként az egyes világító-fényjelző berendezések egyesítése bizonyos korlátok mellett engedélyezett. Például az első helyzetjelzőnél jó pár évtizede elterjedt gyakorlat, hogy a tompított/távolsági fényszóróban világít, a kanyarfényszóró is lehet egy optikai egység a ködlámpával (de nem mindig ugyanazzal az izzóval!), a hátsó helyzetjelző is sokszor egyesített a féklámpával vagy a hátsó helyzetjelző ködlámpával. De a pontos szabályozásért érdemes megnézni a rendeletet.

2017. ápr. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Épp előttem a műszakin szedettek le a tulajjal egy ilyet egy kocsijáról. A srácnak hátul a szélvédő mögött is volt hasonló fénysora. Arra is külön szabály van pl. hogy a pótféklámpa hol és milyen irányba világíthat. Ezt ott hallottam a biztonsági ajtón keresztül mert a vizsgabiztos el volt hűlve a látottaktól.
2017. ápr. 26. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!