Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használtautó vásárlása esetén...

Használtautó vásárlása esetén csak a kötelező biztosítás megkötése után vezethetem? Akkor hogy megyek haza?

Figyelt kérdés

Első autó vásárlására készülök. Átolvastam a miket kell elintézni.

1, eredetiségvizsgálat

2, adásvételi

3, kötelező biztosítás

4, okmányiroda


Ez a sorrend stimmel? Vagy kihagytam valamit? Illetve az autót haza lehet vinni a kötelező megkötése előtt?


2017. ápr. 24. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
eredetvizsgálat enélkül nem szabadna gépjárművet venni de ez itt putriland így ezt neked kell majd csináltatni 1,adásvételi 2, biztosítás online okostelefon+net 3, hazaút 4,eredetiség 5, tokmányiroda
2017. ápr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 crudy ***** válasza:
83%
Lennie kell ajánlatodnak. Ez azt jelenti h megkötsz egy szerződét de még nem kell kifizetned. Ezt neten el tudod intézni és amikor elintézted, attól a naptól vagy talán másnaptól él a biztosítás és 30 napod van kifizetni az első negyedévet.
2017. ápr. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Haza lehet vinni kötelező nélkül is, csak ha baj van akkor nagy baj van. Figyelmetlenségből bele szaladsz valakibe aztán ott állsz az út szélén két törött autóval és mind a kettőt zsebből fizeted. Sztm egyszerűbb megkötni telefonon azt a biztosítást.
2017. ápr. 25. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"az autót haza lehet vinni a kötelező megkötése előtt?"


Nem. A szabályozások egyértelműen kimondják, hogy érvényes kötelező biztosítás nélkül senki sem vehet részt a forgalomba.


Én egyébként kereskedőnél vettem, ott egyből helyben, online kötöttek részemre kötelezőt. Az ideiglenes visszaigazolást kinyomtatták, így elmehettem vele, ennyi.


Az eredetvizsgánál amúgy még ott lehet a műszaki is, ha nincs rajt. A 0. lépés pedig az, hogy rendszám alapján leinformálod az autót a KEKKH adatbázisából. (Pl. van-e rajt forgalmazási korlátozás, stb.)

2017. ápr. 25. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!