Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Meg fogom bánni, miután...

Kevin42 kérdése:

Meg fogom bánni, miután eladtam az autómat?

Figyelt kérdés

Elsőre nyilván az a válasz fogalmazódik meg sok emberben, hogy ezt csak én tudom eldönteni, éppen ezért szeretném leírni a történet hátterét is.

21 éves egyetemista vagyok, tavaly nyáron alapos körültekintés után megvettem életem első saját autóját, ami egy 2002-es 1,6-os Volkswagen Golf 4. (Előtte édesapám nevén lévő kis Fiat Cinquecento-ját vezettem)

Az autóval lekopogom ez idő alatt semmi probléma nem volt, minden törődést megkap, én is és édesapám is elég lelkiismeretesek vagyunk.

A problémám a magas kötelező biztosítási díj. Koromból, és lakhelyemből (Budapest) kiindulva már tavaly is elég horribilis árat kértek, viszont az idei évben a bónusz-szint változás ellenére is 40.000(!) ft-tal növekszik a díj, ami így már 130.000 ft-ot kóstál egy évre a legolcsóbb biztosítónál is. Édesapám pont azzal biztatott anno az autóvásárlásra, hogy jobb minél előbb belevágni a saját autó projekt-be, hogy később olcsóbb legyen stb. stb...


Nem szívesen válnék meg tőle, meglehetősen a szívemhez nőtt, de ilyen biztosítási díj mellett egész egyszerűen indokolatlannak tartom az autó fenntartását. Ez idő alatt (1 év) egyébként 10.000 km-t mentem vele. Zömében egyébként munkához használom, de diákként értelemszerűen ezek csak alkalmi lehetőségek, nem tudok egyelőre fixen kalkulálni, hogy a jövőben megéri-e nekem az autó vagy sem.


Annyi szerencsém van, hogy ha tényleg az eladására adom a fejem, akkor valószínűleg ugyanazon az áron el fogom tudni adni, mint amin vettem.


Túlságosan elfogult vagyok és csupán érzelmi alapon ragaszkodom az autóhoz (mint ahogy édesapám mindig is tette), vagy valóban kár egy jó állapotú, problémamentes autótól megszabadulni, ami az egyetem után (1,5 év) bőven ki fog tudni szolgálni és hű társ lesz?



2017. ápr. 14. 17:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
15 éves a gép , az állapotát ti tudjátok milyen . Ezt is érdemes bekalkulálni .
2017. ápr. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%
Van olyan családtagod, akinek magas bónusza van, de épp nincs autó a nevén? Legyen ő az üzembentartó, Te maradsz a tulajdonos. Megmarad az autód, de kevesebb lesz a biztosítási díj. Sokszor jól jön, ha van saját autód. Nem függsz senkitől és a közlekedéstől, olyan helyekre is el tudsz vele jutni, ahová közösségi közlekedéssel nehezen.
2017. ápr. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

Tehát utána nem vennél semmit?

Akkor én tuti nem adnám el. Elvégre azt az évi 10.000 km-t sem a szél fújta össze. Lassan természetesnek tűnik az autó, mikor eladnád, akkor vennéd észre, hogy milyen jó lenne, ha lenne. Autót nyilván soha nem éri meg tartani, de ha tudod fizetni a dolgokat, akkor tartsd meg.

2017. ápr. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%
Már ne is haragudj, de nem vagy eszednél, hogy ilyen biztosítást fizetsz!Évi 130rugó???! Nekem egy 2006-os suzukim van. Negyed évente fizetek kb 3000-ft kötelező biztosítást! Ne hogy már eladj egy jó állapotban lévő, egyébként meg alacsony áron szervizelhető, fenntartható autót.
2017. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
70%

Kalkulátorral megnézed mennyibe kerülne apád nevére a biztosítás.

Eztán üzembentartóit írtok, te lemondod a biztosítást ő meg köt egy újat a nevére.

Én 24 évesen vettem autót anyám nevére, a biztosítás is a nevén van. Akkor volt 13 éves az autó, 1.2-es és a biztosítás egész évre 28.000forint volt.

2017. ápr. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
86%

Egyetértek előzővel, kösd fater nevére .

Én ellépegettem bonus 10-ig ahogy kell, aztán 3 év külföldi munka után visszatérve kezdhettem előről mert ha 2 évig nincs biztositásod akkor ujra 0-ról indulsz. Nem számít, hogy senkinek 1 fillér kárt nem okoztál soha. Ez is milyen korrekt ugye?

2017. ápr. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Lehet kötögetni akárki nevére. De akkor az életben nem lesz normális bónuszod. Én is így szívtam meg.
2017. ápr. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az utolsó hozzászóló érve alapján nem variáltunk mi se tavaly. Én tavaly bíztam benne, hogy évről-évre valamivel csökkeni fog a díj, vagy ha más nem, legalább stagnálni fog. Igy viszont kénytelen vagyok megfontolni az üzembentartó váltást, de hát ugye az is költségekkel jár...
2017. ápr. 14. 18:37
 9/19 anonim ***** válasza:
77%

Biztos, hogy nincs előnyösebb, jobb ajánlat a biztositásra?

Egy 1.6-os, 15 éves motorhoz sokallom a 130ezres dijat, igaz nincs jó összehasonlítási alapon, nem a fövárosban élek, és nem is huszonéves vagyok, de az autó piaci értékéhez mérten soknak találom a díjat.

A netrisk.hu nem ad jobb ajánlatot?

Az üzembentartói sem biztos, hogy jó megoldás hosszú távra.

2017. ápr. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%
Vettem a faradtsagot es az ismert adataiddal kalkulaltam. Allianz biztosito A0rol 102/ev adoval egyutt. Valamit beneztel:)
2017. ápr. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!