Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autó biztosítás,...

Használt autó biztosítás, okmányok?

Figyelt kérdés

Használt autót szeretnék venni, nincsen semmiféle tapasztalatom ilyesmiben, segítséget kérnék aki jártasabb a témában.


Szóval megnézem a kocsit, rendben találom (mondjuk viszek magammal egy hozzáértőt vagy elvisszük átvizsgálásra), írunk adásvételit, aztán okostelefonon keresztül megkötöm valahogy a kötelező biztosítást (bankszámlaszám vagy valami egyéb kell hozzá az autó adatain kívül?)

Meg van kötve a biztosítás interneten: szóval innentől már használhatom a kocsit vagy nyomtatni kéne még valamit (mondjuk igazolást) vagy meg kell várni a csekket esetleg neten utalni a biztosítás összegét? Vagy ha megkötöttem neten és csekkes fizetést választottam akkor onnantól már érvényes a biztosítás és nem büntetnek meg a rendőrök azért mert még nincs kifizetve ez?

Ezek után szóval: kifizetve, online biztosítás kötve innentől hazahozhatom az autót és elég a lakhelyemen elintézni az okmányirodás átíratásokat?


Utána olvastam neten a használt autó adás-vétel menetének de ezekről nem találtam részletes információkat.



2017. febr. 2. 14:24
 1/2 A kérdező kommentje:
Ez ilyen elméleti síkon végigfuttatott használt autó vásárlás lenne, még nem vettem kocsit a félreértések elkerülése végett.
2017. febr. 2. 14:27
 2/2 anonim ***** válasza:

Az online biztositás kötés során lehetőleg ne egy noname biztosítót válassz, aminek irodája sincs a lakóhelyed közelében.

Emailben küldenek visszaigazolást, 30 nap fizetési haladékot kapsz, de a biztositásod a visszaigazolás érkezésétől érvényes.

Nem kell kivárnod a biztosító jelentkezését a csekkel, az irodájukban elébe is mehetsz az ühymenetnek, vagy az emailban kapott értesítést nyomtatod ki, de az okmányirodában az átiratáshoz kérik az igazolást a kötelező biztositásrol, az adásvételi szerződést, az eredetiség vizsga igazolást, forgalmi engedélyt, törzskönyveit.

2017. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!