Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért nem bír 25-nél többet...

Turbinalapát kérdése:

Miért nem bír 25-nél többet menni Aprilia Area 50 robogóm? Nem pörög fel, nincs benne erő.

Figyelt kérdés
Segítséget szeretnék kérni, mert már kétségbe vagyok esve. A jelenség fokozatosan kezdődött. Egyik napon még vígan mentem vele 70-75-tel, következő nap már csak 45-50-nel bírt menni és harmadnap már csak 20-25-tel. Olyan, mintha kiment volbna belőle az erő. Először kitakarítottam a karbit szépen és cseréltem benne új légszűrőt, de semmit nem javult. Aztán a következőket cseréltem benne: új membrán szívócsonkkal, új dogattyú-szett tömítésekkel együtt, új gyári értékű variátor görgők, új ékszíj, új főtengely csapágyakkal, szimeringekkel együtt, új variátor nyomólap.Majd még egyszer kitakarítottam alaposan a karbit, jól kiáztattam brigéciolban és kifújattam a fúvókákat is. Még mindíg nem bír felpörögni és csak lassan indul erőlködve és még mindíg csak 25-öt megy, mintha valami visszafolytaná. A kuplungot is kiszereltem, elvittem a motoralkatrész-boltba, azt mondták, hogy nincs elkopva és a rugók is jók. Teljesen kétségbe vagyok esve, mert már fogalmam sincs, hogy mit lehetne még kicserélni rajta. Nem igazán értek a robogó-szereléshez (csak hobbi-szinten), van valakinek még valami örlete, hogy mi lehet a baj? Lehet, hogy valami pofon-egyszerű dolog, amire még nem is gondoltam?

2017. ápr. 26. 21:23
 1/5 anonim válasza:
Szia. Ènis hobbi szinten vagyok, szerintem kiput nèzd meg lehet eldugolt, ha van benne folytás távolítsd el. Az általában egy alátèt szerű keresztmetszet szűkítès. Vagy a dobban elègett a hang szigetelès ès az zárhatja el a kiáramló gázok útját. Vagy talán vègáttètel szorulhat ha kevès a kenèse ,nèzd meg azt is. Más nem jut eszembe. Talán a dobfèk szorulhat , a tárcsa nem hiszem mert az melegedne ès èszre vennèd.
2017. ápr. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam is ugyanez a probléma... egyszerűen nem tudok mit kezdeni vele... vkinek vmi ötlet?
2017. ápr. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a kipufogós ötletet, ez eszembe nem jutott volna és lám, úgy néz ki valóban az volt a probléma okozója. Leszereltem a kiput, egyelőre csak egy kicsit megpiszkáltam egy dróttal belülről, aztán erőteljesen próbáltam kiráznogatni belőle a kox-darabokat. Jött is belőle valamennyi. Összeraktam és már indításnál alapjáraton is észre lehetett venni a változást. A próbakör után nagyon boldog lettem, szépen húz a motor, úgy mint régen. Ezzel még nincs vége a folyamatnak, mert a teljes sikerhez ki kell égetnem a kipufogót, hogy a lerakodott kox mind kijöjjön belőle, amely révén javulnia kell majd a fogyasztásnak, a hangjának és a teljesítményének is. Kicsit körbejárom a megfelelő kiégetés folyamatát, bár egyelőre azt látom, hogy nekem nincs hozzá megfelelő eszközöm (gázégő, kompresszor).

Szóval köszönöm még egyszer a segítséget.

2017. ápr. 30. 19:51
 4/5 anonim válasza:
Nagyon szívesen örülök hogy segíthettem . A kiègetèst nem tudod házilag elèg komoly folyamat.😃
2017. máj. 14. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ja ha már ennyit rá áldozták akkor jobb ha veszel egy új sport kipufogót, sokkal jobb mint az ègetès ès jelentősen javítja a teljesítmènyt meg emeli a fordulatszámot! Egümotorsz- tól vegyèl.
2017. máj. 14. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!