Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ausztriából ha behozok autót...

Ausztriából ha behozok autót alkatrésznek milyen papírok fognak kelleni?

Figyelt kérdés

tud valaki segíteni lécci?


ausztriában kinéztem egy autót. alkatrésznek hoznám be. most járt le azon a műszaki, de amúgy is tréleren hoznám. motor is kelleni fog belőle(motorszám miatt lehet érdekes...)


nah szóval először is hogy lenne jobb ha kivonatnám az eladóval ott a forgalomból vagy miután behoztam akkor vonassam ki itt? az eladónak ha ő vonja ki ott ausztriában van külön költsége? meg lehet ezeket vele vajon beszélni? hogy írják a forgalomból kivont autót németül? nem a TÜV mert azt az osztrákok nem használják állítólag...


regadót úgy tudom nem kell fizetni, mivel nem szeretném regisztráltatni mert nem akarom forgalomba helyezni.csak a motorja lesz forgalomba helyezve az itthoni autóban, ahhoz meg csak a motor eredetét kell igazolni, vagyis adásvételi két nyelven. kpm vizsgához később nem tudom kellenek-e még valami papírok?


a tréleren lévő autón nem lehet rendszám ugye? pláne ha a tulaj vonatja ki a forgalomból azt neki vissza kell adni. ha én nekem kell kivonatom majd itthon akkor nekem kell visszaküldeni?(ezt szeretném elkerülni)


köszönöm előre is!


milyen igazolás kell ahhoz hogy útközben ha megállít bármelyik rendőr akkor legyen igazolásom? elég az adásvételi? (mi a hivatalos?)

nevemre kell e íratni? ha az eladó kivonatta már a forgalomból akkor gondolom hogy nem..jól gondolom?


ha nekem kell kivonatni a forgalomból akkor elég az adásvételi a kivonáshoz vagy át kell írni hogy hivatalos tulajdonos legyek a kivonáshoz? ha kivonatok egy autót véglegesen mit kell fizetni? kihez kell menni? bontási igazolást kell kérni?



2017. ápr. 27. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

A kivonatás az eladó dolga, azzal ne foglalkozz. Neked egy adásvételire van szükséged. Nem árt a két nyelvű, de ha amúgy is elbontanád, akkor az se érdekes.

Az eladó az adásvételi alapján kijelenti, leveszi a rendszámot, aztán oda viszed az autót, ahová akarod, aztán elbontod kedvedre. A kivonatás az eladó érdeke, te ne foglalkozz vele.


A tréleren lévő autón is lehet rendszám, nem tiltja semmi. Neked a tulajdonjog igazolásához elég az adásvételi szerződés.

2017. ápr. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

most kedden sikerült behozni az autót :)

a tréleren vagy önjáró autómentőn lévő autón itt magyarországon legalábbis tilos a rendszám fennt hagyása, de pont lejárt az osztrák műszaki rajta szóval a csávó már vissza is küldte az ottani hatóságoknak a rendszámot, mert ott őt nagyon komolyan büntetik a törvények ha nem teszi meg. adásvételi kétnyelvű egyrészt azért kell, mert az autó motorját is fel akarom használni, ami azért fontos mert a kpm vizsgánál igazolni kell honnan van a motor ami a motorszám alapján beazonosítható, másrészt azért lehet szükség rá ha megállít az osztrák rendőr tudd bizonyítani hogy honnan van a mögötted vonagló jármű akkor is ha üzemképtelen, mert amíg van alvázszám addig autónak minősül.

amikor a motor meg minden ami kell ki van véve a kocsiból akkor csak el kell menni egy roncsautó bevételére jogosult méhtelepre és meg kell beszélni velük a leadást. kötelesek bevenni, de az már telep függő, hogy fizetnek-e érte vagy ingyen veszik-e be.

asszem hétvégén elkezdjük bontani az autót ha kész akkor meg még igen komoly papírozások várnak rám, de írjatok ha segítség kell, már egészen kezdek kiokosodni :D

2017. máj. 4. 22:09
 3/3 A kérdező kommentje:
amúgy azért tilos a szállított járműn a rendszám mert ha valaki pl gyorsan hajt nem tudja a sebességmérő kamera kikövetkeztetni hogy melyik autó van húzva vagy melyik amelyik valójában üzemel és húz, ugyanez az autópályamatrica ellenőrzésnél ausztriában...szóval szerintem ott is tilos
2017. máj. 4. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!