Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek melyik autót...

Szerintetek melyik autót vegyem ELSŐ autó?

Figyelt kérdés

Kinéztem három alap, nem boyracer, nem vagánykodós autót. ELSŐ autóm lenne, nem olyan rég vizsgáztam le, kb. 2 hónapja. Sajnos családban nincs autónk, tesóméknak van, de 90%-ban az sem üzemképes, meg amúgy is nagyon pici autó. A keret 500.000 Ft maximum, első autónak nem akarok milliós illetve 8-900 ezres autót venni, teljesen feleslegesnek látom. Plusz, valami olyan autó kellene amiben azért elfér a család ha épp viszek valakit, tehát ne egy uzsonnás doboz legyen. Személyi kölcsönt vennék fel, 2 évre, max 3. Összespórolni nincs időm, hiszen mivel autó sincs a családban ezért mihamarabb szeretnék vezetni, ha már a jogsiba 160 ezrem ment. Kinéztem három autót:


1995 BMW 316i

2002 Opel Astra G 1.2 16V

1998 Peugeot 406 1.6


Mind a három itt van helyben, utazni sem kell érte több száz km-t, és elég jó állapotban vannak. Ebből ma megyek a BMW-t megnézni személyesen, a másik kettőt pedig még a hét folyamán. Tudom, hitelre ne, ennyiért sz*rt kapsz, járj gyalog és társai kommentek fognak záporozni többnyire. Tisztában vagyok vele hogy ennyiért nem kapok makulátlan, 0km-es autót, nem is ez a célom, első autónak ebben az értékben szerintem tökéletes, azzal is tisztában vagyok hogy használt autót hitelre nem célszerű, de találtam egy megfelelő konstrukciót, és 2-3 év nem a világ vége, költségeimbe belefér a törlesztő természetesen. Szerintetek melyiket lenne érdemes elsősorban megvenni? Nem használnám 0-24, tehát nem autóval járnék "wc-re" is. De azért lenne hogy tudjak vezetni, és ha úgy van akkor eltudjunk menni a családdal is kisebb kirándulásokra. Nekem nem célom hogy versenyautót vegyek ami a zsebemet is kirágja. A cél egy relatíve olcsó, de megbízható kis autó. Az Opellel szemeztem többet, de ma kiderül hogy mit mutat a Bömös. Szerintetek milyen autót érdemes venni, ami megbízható és kiszolgál majd ilyen feltételek mellett, ez a 3 jó választás lehet?


2017. máj. 2. 10:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ha jot akarsz magadnak akkor a bmw-t meg a peugeot-t elfelejtheted!

Egy huszonéves szar e36-ert 5kilot kiadni egy ilyen hurkatöltő motorral......teljesen felesleges!

A 406 számomra felejtős!

Marad az astra!Azzal azert olyan nagyon mellenyulni nem lehet,bar azt sem ezzel a motorral vennem!

A penz reszet meg....te tudod!En biztos nem vennek fel egy forint hitelt sem,foleg nem hasznalt autora!

2017. máj. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Igen, inkább az astra, de nagyobb motorral, nem biztos, hogy a kis motor kevesebbet eszik. Többet kell pörgetni.
2017. máj. 2. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 crudy ***** válasza:
Szerintem is az asztra legyen, a bmwre sokat fogsz kolteni sajnos pedig jo kis auto. Az astraval mint irtak a motormeret a baj. 1.2 az nagyon pici. Azzal is lehet 130at menni es elizni is. Persze. De porgetni kell h meginduljon. Vegulis ha nem hasznalod sokat az autot akkor lehet jo lesz.
2017. máj. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Tudom hogy nem éri meg használt autóra hitelt felvenni, de most ha nekiállok félrerakosgatni, ami úgysem jönne össze fixen minden hónapban, akkor sem 2 hónap lenne mire megvennék egy olcsóbb, használt autót. - Csak azért nem vezetni teszem azt 7-8 hónapig hogy elmondhassam hogy ezt az autót nem hitelre vettem... Értem én hogy tehermentes autó jobb, de szerintem ez a 2 év nem a világvége törlesztés szempontjából. Ennyi időt kihagyni teljesen vezetés nélkül meg elég necces. SZERINTEM. - Ezért vagyok teljesen bizonytalan, van aki azt mondja vegyek, mert vezetni meg kellene valamit, van akik azt mondják hogy ne, mert hitel. Őszintén megmondom, hogy nem tudom már mit vegyek és mit ne.

2017. máj. 2. 11:28
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor még szemezek az Astrával inkább! :)
2017. máj. 2. 11:30
 6/11 crudy ***** válasza:
95os, 98as, 02es autorol beszelunk. Nem letezik h koltsegmentesen vedd meg. Az h hitel vagy nem arrol mi nem tudunk donteni es nem csak a kategoria miatt hanem mert a gyakorin erre senkinek sincs ralatasa. Ha te bevallalod akkor oke ha nem akkor nem. De azzal szamolnod kell h ha hitelre meg is veszed egy ket harom honapig kolteni kell az autora plusz fizetni a torlesztot es a koltsegek ami minden autoval jar, biztositas, kotelezo, uzemanyag es kotelezo szervz. A munkad/karriered jovojerol es kimenetelerol csak te tudhatsz es a jelenleg erre raszant penzrol is. Azert nem jo torlesztore hasznaltat venni mert egy ilyen autonak rengeteg kimenetele lehet. Megveszed, harom honap mulva lerohad es meg 200a szerviz h ujra menjen. Akkor az van h se auto de van torleszto. De ezt h bevallalod e megint csak te tudod
2017. máj. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hitelt ne.

Az Astra jó irány, de 1.4-est keress inkább.

2017. máj. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezekből egyiket se!


Bár az Astra jó irány, de nézegessél inkább japán autókat: Toyota, Honda, Mazda, Mitsubishi, esetleg Nissan...


A fenntartási költséget is mérlegeld, ne csak a kocsi árát. A BMW-nek és a Peugeot-nak ez nem kevés. Olvass utána, hogy miért. Másrészt ebben az árkategóriában csak benzinest szabad venni, dízelt felejtsd el.

2017. máj. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én rábeszélnélek a Peugeot 406-ra! Az egyik legmegbízhatóbb francia! A 90 lóerős motor elég

is lesz neked, elég erős, dinamikus. A G Astra az

annyira unalmas egy autó, hogy azt megfogalmazni nem lehet. S minden 2 autóként az jön szembe, minden utcában parkol legalább 5... Én elfelejteném a helyedben.

Peugeot a király, Peugeot az élet, Peugeot-ot vezetek, míg élek (mondom ezt büszke 207-es tulajként, semmi de semmi baja nincs neki, pedig gyepálom, nyüstölöm, behúzott kézifékkel indulok, de semmi baja! Ezt kiválóan összerakták! Most lesz 10 éves, de izzócseréken és akksicseén kívül semmi. Ezt sok "felsőbbrendű" német autó egyszerűen NEM KÉPES utána csinálni. Majd pont a Peugeot fog selejtes autóakat gyártani? A világ második legrégebbi autógyártója. 1870-es alapítás, az első az Opel...).

2017. máj. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"A G Astra az annyira unalmas egy autó, hogy azt

megfogalmazni nem lehet."

Az bizony! Ahogy a japánok is. Mert már fel sem tűnik, hogy van... csak beülsz indítasz, mész. Nem kell havonta-kéthavonta szervízbe hordani.

Biztos izgalmasabb az élet egy visszatekert órás 4 tulajdonost kiszolgált BMW életben tartásával.

Biztos jobb egy rejtélyes elektronika hibás franciával lerohadni a semmi közepén.

Fiatal Peugeot-kat, Citroeneket, Renault-kat is látok fékezéskor, indexeléskor össze vissza villogó hátsó fényekkel, nem csak a régieket :)

Nem szivesen tapasztalnám mit okoznak ezek a kontakthibák a motortérben.

2017. máj. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!