Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért hiszi magát egyre több...

Kisvuk29 kérdése:

Miért hiszi magát egyre több ember profi driftesnek és akar hátsó kerekest?

Figyelt kérdés

Egy ideig gondolkodtam én is egy BMW-n vagy Ladan de előbbiből mindig kiábrándítanak az 1500-ért teletankolósok és a rügyezik, de sport dob van rajta típusok...

Utóbbi meg drága :D

De mivel minden nap (majdnem minden nap) szükségem van rá vettem egy swiftet és megelégszem a kézi váltó és 5-6 ezerig is forgó motor párosával mint élmény ha úgy van.

De ettől miért rossz ha elől hajt?

Az új Ladáknál is minden kép alá (hivatalos FB oldal) legalább egy ember írja, hogy rossz helyen hajt meg vannak ezek a képek, hogy nem jó sz@..a se az elsőkerekesek

Ezek szerint mindenki járjon izomautókkal meg sorhatos BMW-kel mert az "jó helyen hajt"

Persze jó buli zárt pályán (!) (szoktam néha sajnos látni a közutakon is drift királyokat eső után) én se vetem meg mert jó, de miért lesz ettől minden elsőkerekes rossz? Tarthat akár több dologra is autót csak pénz kérdés..


2017. máj. 2. 16:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert ez a divat.

Utcai, 100 LE körüli autókba tök felesleges a hátsókerékhajtás. Több hátránya van, mint előnye.

Viszont nagy teljesítményű autóknál csak a hátsó- vagy összkerékhajtásnak van értelme.

2017. máj. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én egyébként elég nagy Subaru rajongó vagyok és az összkerék nálam a favorit

De tényleg a BMW se véletlenül hagyta el pl az Active Tourernél

200 lóig nem jön ki az előnye

De ha a vezetés élménye pl a kanyar vadászatban jön elő akkor mindenképp össz

Ingázni elég az első

A hátsó tényleg csak hobbinak jó

2017. máj. 2. 16:40
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól mert valakinek van egy hátsó kerekes tucat divatautója, ami jelen esetben a BMW, még közel se biztos, hogy tud vele driftelni. Az nem drift, hogy egyhelybe pörög, vagy kikanyarodásnál kicsapja a hátulját a kanyarba. A drifthez alsó hangon kell 300 lóerő 1300 kghoz hogy tudjon az ember driftleni, aminek a lényege a sebesség, szög és az ív, de nem sorolom, a lányeg az, hogy a BMW-s társadalom el van szállva magától mert beleül egy fos E46 v E36-ba és azt hiszik h menők meg h ez a világ legjobb kocsija, pedig közel se. Az ilyen gyenge átlag autókba mint a suzuki teljesen jó az első kerék, nincs ezzel semmi baj. Szóval a kérdésedre a válasz, sok hülye el van szállva magával a tucat divatautójával ennyi. Én csak azért vettem BMW-t mert hátul hajt, de már megbántam, annyi gond van vele, gymkhanázgatni jó vele, meg esőbe elég a 200 lóerő, de szárazon nem nagyon lehet ilyen gyenge kocsival ívet menni..
2017. máj. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#3 Azért egy valamilyen szinten keresztbemenő autóhoz nem kell 300ló, elég egy e36 325i sperrel és kopott hátsó gumival vagy valami keskeny gumival.

Akinek egy a tucat e46 e36-os BMW-je van azok többsége azt hiszi hogy ezek mind M3-as BMW-k.

"kikanyarodásnál kicsapja a hátulját a kanyarba" meg nyikorog az ívbelső mert nincs sperr :D

"De tényleg a BMW se véletlenül hagyta el pl az Active Tourernél " Egy kimutatás megállapította hogy a BMW-t vásárlók 90% nem tudja hogy hol hajt az autó.

2017. máj. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Azért egy valamilyen szinten keresztbemenő autóhoz nem kell 300ló, elég egy e36 325i sperrel és kopott hátsó gumival "


Csak hogy az a driftől távol van, egy gyenge 25i-vel nem lehet driftelni, max csúszkálni, de látom te se értesz hozzá a kopott gumi miatt, mivel pont lényeg a tapadás és a gumi is a driftnél, hogy tud irányítani megfelelően a kocsit

2017. máj. 3. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Nem tisztázott a tény, hogy hobbiról vagy drift EB-ről beszélünk? Nyilván nem mindegy a tempó, de az AE86 virsligumival is tökéletesen driftel, bár kétségtelen hogy Amon Olivér turbós v12-se odaveri minden szemszögből.
2017. máj. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
tök mind 1, hogy hobbi vagy EB, az ilyen gyenge kocsikkal mint pls a 325i nem lehet normális ívet menni, 2-esbe nincs ereje, egyfolytában kuplungólni kell
2017. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azért egy 200ló körüli sor6-os motort ne nevezzünk már gyengének....

https://www.youtube.com/watch?v=EbORnMKzhpA

2017. máj. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!