Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora és milyen motort...

Mekkora és milyen motort vegyek elsőnek?

Figyelt kérdés

Most kezdetem el a korlátlan motorjogsit, és a kérdésem az, hogy mekkora motort vegyek magamnak elsőre amivel nem döglök meg? :)

Ismerem magam, addig húzom, amíg megy, sebességmániás vagyok, autóval is sokszor megyek 130 körül vagy többel (anyázhattok nyugodtan, jogos. :D )

A stílus ami nagyon tetszik az cross, enduro, supermoto. Suzuki DRZ-400-al szemezgetek nagyon, de félek, hogy megdöglenék vele, mert nem egy kis Simson meg 50-es Yamaha DT50.

Szóval így elsőre inkább valami 125-ös vagy 250-essel kezdjek, később pedig váltsak 400-500 ccm-re? Eddig nem volt semmi balesetem, elesni maximum földes úton estem, de állat módon megyek. Jobb lenne kisebbel kezdeni, igaz?


Köszönöm a válaszokat előre is.



2017. máj. 4. 10:57
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Hát ha az én személyes véleményemre vagy kíváncsi, minél előbb elhullasz, annál jobban járunk mi.


Egyébként ha barom vagy, egy 250-essel is meg tudsz halni.

2017. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én lassan 15 éve motorozok, viszont végig jártam a szamár létrát.

kelet európai és orosz csodákkal kezdtem, majd ahogy lett pénzem meg tapasztalatom egyre jobb és nagyobb motorokra váltottam.

megdögleni egy 125-össel is meg lehet, ha nincs kellő rutinod.

DRZ 400 nem rossz motor, de az se mindegy hogy egy régi lepukkant gyengét veszel belőle, vagy egy újabbat ami megy mint az állat.

meg leginkább a súlyával van a gond, egy 400-as már elég nehéz, megtartani is tudni kell :)

nekem volt 750-es DR-em, azért adtam el mert k.va nehéz volt megtartani, és a lábam se ért le róla, csak ha félig lecsúsztam az ülésről.

pedig szerettem mert az aszfaltot is feltépte miközben 50 centis lángok jöttek Yoshimura dobból :D

2017. máj. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A nyomatékos egyhengeresnek meg kell tudni kezelni a nyomatékát, mert hirtelen gázadásnál/kigyorsításnál okozhat meglepetést elég rendesen.

Ha nem tudod visszafogni magadat, akkor vegyél kisebbet.

Ha biztosan menne az óvatoskodás (szépen fokozatosan szoktatni magadat hozzá, a sebességhez és a kisebbektől eltérő viselkedéshez), akkor talán meg lehet próbálni.

Bármi tapasztalat, motoros előzmény?

2017. máj. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én anno M-et megcsináltam 4 lóerős yamaha jog munkába járni ide-oda.

3 éve megszereztem az A-t ,és egy RSV 1000-es aprilia-val kezdtem.

Gondolván : megtanulom idővel.

Ismerkedés megvolt,minimális gázt adtam neki ,de már kapart ,meg emelte az elejét.

Motoroknál olyan különbségek tudnak lenni,de szerintem ész kérdése tud lenni...

Tisztában kell lenni,hogy a 140 lóerős motor nem 140 lóerős autó,hogy megpadlózzuk elrugja magát és ennyi megy...

Az negyedgázon is elrúgja magát meg ránt...

Azt szinte kuplunggal használtam csak kb...

Igazából szerintem ha folyamatában ismerkedsz vele ,és nem egyből nyélgáz hogy mekkora állat vagy kb lényegtelen,csak meg kell ismerned a gépet.

2017. máj. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


# 1


Megértelek. :)


# 3


Simson S51, Yamaha DT50 kb 10LE. Mindkettő motorral kb 3-3 év. Yamaha az utóbbi.


# 4


Nem akarok nyelezni egyből, azért van elképzelésem mire képes egy 50-60 lovas motor, ha megnyelezem egyből.. :D

2017. máj. 4. 12:08
 6/8 kiitos ***** válasza:

Megdögleni?

nem a sebesség miatt döglik meg senki. butaság,baleset ,rutintalanság miatt. ugyanúgy elővigyázatosan kell vezetni egy 190 lóerős motort mint egy mopedet.

Michael Schumacher szerencsétlensége a jó példa.

2017. máj. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50es tempónál már meglehet dögleni, bőven.
2017. máj. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ez is igaz. Mondjuk nem úgy vezetek, hogy mindenkit letolok, nem nézem a táblát stb, hanem odafigyelek, csak szeretek lakott területen kívül száguldani, persze egyedül, társasággal nem. Ez persze nem mentség. Ebből is lehet baj. :)
2017. máj. 4. 14:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!