Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A2-es jogosítványhoz kell...

A2-es jogosítványhoz kell személygépkocsi vagy egyéb más jogosítvány?

Figyelt kérdés

Szeretném letenni az A2-es jogsit, de egy ismerősöm azt mondta hogy kell hozzá más jogosítvány, példának felhozta a B-t.

Szerintem ez hülyeség és nem igaz, mert ilyet nem láttam sehol és még apám se tud ilyenről, pedig 16 éves korától fogva van jogosítványa. Most 46 éves.


Hiába ez a sok ellenérv, megingott bennem valami és azóta nem vagyok biztos benne...

Van aki BIZTOSAN tudja ezt? :D


2017. máj. 4. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi

zéro jogsival is elkezdheted az A korlátlant, ha elég idős vagy.


Biztosan tudom, 1 éve sincs h jogsit csináltam és 1 haverom meg most csinálja az A korlátlant, szóval tudom.

2017. máj. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Amiről az ismid beszél az meg szerintem a B125 (A1)

h autós jogsi mellé olcsón leteheted a mocis jogsit (A1-t)

2017. máj. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

"Van aki BIZTOSAN tudja ezt? :D"


Kihangsúlyozod a butaságodat, és még röhögsz is?


Én 49 vagyok, nekem is 16 éves korom óta van korlátlan motoros jogsim, de akkoriban még nem létezett A1 és A2.


Az A2 életkori feltétele a 18. év betöltése, írni olvasni tudás. A tanfolyamot elkezdheted 17,5 évesen, tehát ha már erről gondolkozol, akkor bizonyára elmúltál 17 és tudsz olvasni! Úgy tűnik, internet kapcsolatod is van ha a kérdést ki tudtad írni. Ha így van, akkor miért a kocsmai haveroktól kell tájékozódni?


Olvasd el szépen a 326/2011 7. mellékletét, az a "BIZTOS".

Link, hogy keresned se kelljen:

[link]

2017. máj. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá semmi. 18 évesen teheted le. (17,5 évesen kezdheted a tanfolyamot)

Annyi van, hogyha van 2 évnél nem régebbi A1-ed, akkor nem kell KRESZ vizsgát tenni.

2017. máj. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!